Ağca'dan Papa ile ilgili açıklama

Mehmet Ali Ağca, Papa Francesco'nun Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaretle ilgili bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Ağca'dan Papa ile ilgili açıklama

Türkiye’de 1979’da gazeteci Abdi İpekçi suikastı ile tanınan, 1981’de ise Papa II. Jean Paul’e suikast girişiminin ardından uluslararası kamuoyunda ün yapan Mehmet Ali Ağca, Papa Francesco’nun 28-30 Kasım tarihleri arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaretle ilgili açıklama yaptı.

PAPA, ŞEYTANIN ELÇİSİDİR

Grand Cevahir Hotel’de düzenlediği basın toplantısına siyah takım elbisesi ve kapalı alanda kullandığı güneş gözlüğü ile gelen Mehmet Ali Ağca, İncil’den örnekler verdiği açıklamalarında, “Papa şeytanın elçisidir” dedi. Ağca, Papa Francesco’nun iki günlük Türkiye ziyaretiyle ilgili şunları söyledi;

"ALLAH'IN EN BÜYÜK DÜŞMANI"

"Şimdi yarın Papa Francesco geliyor. Kim bu adam biliyor musunuz? Papa Francesco Yahudi. Ailesi Yahudi. Bütün insanlar eşit insanlık onuruna sahiptir. Kimseyi suçlamıyorum; ırkçı değilim. Nazizmi de faşizmi de lanetliyorum. Papa’nın, Vatikan’ın şovlarına aldırış etmeyin. Bunlar basit şeyler. Papa basit bir adam ve şu anda Allah’ın en büyük düşmanı. Çünkü şirk günahının sözcüsü. Şeytanın temsilcisi. Ve sözlerimde hakiki insanlık onuruna evrensel vicdana aykırı hiçbir şey yok.""GÖRÜŞSE NE OLUR GÖRÜŞMESE NE OLUR"

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Ağca,"Türkiye’yi ziyaret edecek Papa Francesco ile görüşme istediğinize ne tür yanıt verildi?” şeklindeki soruya “Hayır hiç cevap gelmedi. Çünkü Vatikan ikiyüzlülüğün merkezidir. Papa’ya da hoşgeldin diyorum. Papa ile görüşsem de ona aynı şeyleri söyleyecektim. Görüşse ne olur, görüşmese ne olur” diye yanıt verdi.

BİR KURŞUN 10 LİRA, PAPA'NIN HAYATI 5 LİRA ETMEZ

“Papa sizin görüşme talebinizi kabul ederse, sizce Papa’nın sizden korkmak için bir sebebi var mı?” sorusuna ise, “Papa ile görüşmeyeceğim. Bu saatten sonra Papa ile görüşmeyeceğim. Kendisi davet etse de görüşmeyeceğim. Papa’nın korkması hikayesine gelince; bakın arkadaşlar Papa bir hiç. Bir kurşun 10 lira, Papa’nın hayatı 5 lira etmez. Allah katında Papa’nın hayatı beş lira etmez” cevabını verdi.

19 YIL CEZAEVİNDE KALMIŞTI

Ağca, Papa 2. Jean Paul’e suikast girişimi nedeniyle İtalya’da 19 yıl cezaevinde kalmış, 13 Haziran 2000’de dönemin İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi’nin affını onaylamasıyla Türkiye’ye iade edilmişti. 


Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim çeço
ibrahim çeço - 6 yıl Önce

papaz okulunu açmak için kırk takla atıyorlar..okul açıldığı gün-gün sayın..

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327