banner333

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı kim olacak?

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayının bugün açıklanabileceği belirtiliyor. CHP ve HDP'nin adayları daha önce belirlenmişti. Kendi adayını çıkaracak olan MHP'de ise henüz bir isim belirlenmedi

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı kim olacak?

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı kim olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MYK toplantısında, kurmaylarına adaylık tercihini Kahraman'ın kendisine bıraktığını söylediği, sonra da Kahraman ile görüştüğü belirtiliyordu. Görüşme öncesinde İsmail Kahraman'ın bir dönem daha Meclis Başkanı olacağı kulislerde konuşuluyordu. Ancak görüşme sonrası tablonun değişebileceği ifade ediliyor.

AK PARTİ'NİN ADAYI BUGÜN AÇIKLANABİLİR

Habertürk TV'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşme yapması bekleniyor. Çünkü, Yıldırım ve Grup Başkanvekilleri bu süreçle ilgili çalışma yaptı. Ayrıca milletvekillerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda, çalışmak istedikleri komisyonlar ve Meclis'te görev almak istedikleri alanlarla ilgili görüşleri de soruldu. O isimlerin bugün gerçekleştirilmesi beklenen görüşmede masada olması bekleniyor. AK Parti'nin adayını da bugün açıklayabileceği belirtiliyor.

CHP VE HDP'NİN ADAYLARI BELİRLENDİ

CHP'nin adayı eski Maliye Bakanı ve BDDK Başkanı Zekeriya Temizel. HDP'nin adayı ise tutuklu milletvekili Selma Irmak olacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de MHP'nin kendi adayını çıkaracağını açıklamıştı. Ancak o isim henüz paylaşılmadı.

CHP'NİN MECLİS BAŞKANI ADAYI BELLİ OLDU

17-21 KASIM TARİHLERİ ARASINDA SEÇİM YAPILACAK

TBMM Başkanlığı için aday olmak isteyenler 5 gün boyunca başvuru yapabilecek. 17-21 Kasım tarihleri arasında seçim yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327