Alçak saldırı sisli havada yapıldı!

Suriye’nin El Bab kentinde bulunan Özel Kuvvetler (Bordo Bereliler) ve komando timleri, salı gecesi terör örgütü DEAŞ’ın cephanelik olarak kullandığı eski şehir hastanesine girme planı için harekete geçti. Terör örgütü DEAŞ, önce havan ve uçaksavarlarla saldırdı. Teröristler daha sonra sisli havayı fırsat bilerek bomba yüklü araçlar patlattı. Bu saldırılarda 14 Mehmetçik şehit düştü. TSK dün yaptığı açıklamada 2 askerin daha şehit olduğunu bildirdi.

Alçak saldırı sisli havada yapıldı!
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) devam eden Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında El Bab’da 3 gün içinde 16 Mehmetçik şehit oldu. Salı ve çarşamba günü 14 asker şehit olurken dün de 2 asker şehit düştü. El Bab’da 14 şehidin verildiği salı ve çarşamba günkü çatışmaların perde arkası biraz olsun aralandı. Askeri kulislerden sızan bilgilere göre, El Bab civarı ile dış mahallelerinde operasyonu yürüten Özel Kuvvetler (Bordo Bereliler) ile komando timleri, kentin batı kesiminde Şeyh Akil Tepesi’nde terör örgütü DEAŞ’ın karargâh ve cephanelik olarak kullandığı eski şehir hastanesine girme planını salıyı çarşambaya bağlayan gece devreye soktu. Bu karargâh, DEAŞ’ın El Bab’daki en büyük yığınağı olduğu için hastanenin ele geçirilmesi durumunda, terör örgütünde ciddi bir kırılma yaşanacağı değerlendirildi.

HAVAN VE AĞIR MAKİNELİ SALDIRISI

Timler gece Şeyh Akil Tepesi’ne sızarak bir kesimini kontrol altına aldı. Ancak çarşamba sabahı günün aydınlanmasıyla birlikte tepenin çevresinde DEAŞ mevzilerinden yoğun havan, uçaksavar ve ağır makineli tüfek atışı başladı. Türk savaş uçaklarının DEAŞ mevzilerine yoğun bombardımanına rağmen atılan havan mermilerinden 4 asker şehit düştü. Tepe ve eteklerinde çatışmalar devam ederken öğlen yoğun sis ve kar bastırdı. 10 metreye kadar düşen görüş mesafesi nedeniyle yön belirlemede de sıkıntılar oldu. Bu nedenle kimi zaman DEAŞ mevzilerinde teröristlerle göğüs göğüse çarpışmalar yaşandı.

KAYSERİ KOMANDO TAKVİYE GİTTİ

Hava durumu değişikliğini fırsat bilen DEAŞ’lı teröristler, bombalı araçla Özel Kuvvetler’in olduğu bölgeye sızdı. Bombalı aracın patlatılması sonucu 5 Özel Kuvvet mensubu şehit düştü. Şeyh Akil Tepesi’ndeki timlere destek için geçen hafta terör örgütü PKK’nın hedefi olan Kayseri Komando Tugayı’na bağlı timler harekete geçti. Komando timleri, bölgeye takviyeye giderken DEAŞ yine sisi fırsat bilerek iki yerde daha bombalı araç patlattı. Bu saldırılarda da 5 asker şehit düştü. TSK’nın Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 121. gününe ilişkin yaptığı bilgilendirmeye göre, dün de 2 asker şehit düştü.

İNTİHAR BOMBACISI GAZZE'DEN

Erbil merkezli Rudaw internet sitesinin haberine göre terör örgütü DEAŞ, El-Bab saldırısında Türk askerlerinin şehit olmasına neden olan Filistinli intihar bombacısının fotoğrafını yayınladı. Örgütün iddiasına göre saldırgan, Gazze’den Suriye’ye giderek DEAŞ saflarına katıldı.

 
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327