Arkadaşı, ‘kimyasal Cihan’ı anlattı

“Hep arabasının, evinin, karısının, çocuğunun güzel olması gibi bir kaygısı vardı. Son konuşmamızda, yaralanan Y.K.’nın sağlığına kavuşması için dua etmemi istedi.”

Arkadaşı, ‘kimyasal Cihan’ı anlattı
İstanbul Ataşehir’deki lüks bir restoranda eşinin 3 yaşındaki yeğeni Y.K.’nın yüzüne sülfürik asit sıkan Cihan Araçman, şimdi cezaevinde yargılamanın başlayacağı günü bekliyor. “Aile benim çocuğuma ilgi göstermiyordu, kıskandım” diyen Araçman’ın arkadaşı K.S., “kimyasal enişte”yi anlattı. Birkaç yıl önce tanıştığı ve ailece görüştüğü Araçman’ın gösterişi sevdiğini söyleyen K.S., “Her zaman arabasının, evinin, karısının, çocuğunun güzel olması gibi bir kaygısı vardı” dedi. K.S., Cihan kendisine anlattığını kaydederek, şunları ifade etti: ‘Tanımadığımız biri, bilmediğimiz bir sebeple Y.’nin yüzüne kimyasal madde attı. Herkes hastanede. Ben evde oğluma bakıyorum. Sanırım Y. bir gözünü kaybetti ama diğer gözü için hâlâ umut var. Lütfen Y. için dua et’ dedi. Gözaltına alınmadan önce de telefonla konuştuk. ‘Restoranda kamera görüntüleri varsa yok edilmesini istemiyoruz. Emniyette tanıdığın birileri var mı?’ diye sordu. Birkaç saat sonra yakalandığını öğrendim.”

‘SİVRİ HAREKETLERİ VARDI’
Araçman’ın arkadaşı K.S., anlatımlarını şöyle sürdürdü: “Çok şaşırdım ve üzüldüm. Cihan’ın sivri hareketleri vardı. Çok gösterişi sever, sabırsız ve ısrarcı biriydi. İş anlamında zamanla olması gereken bir şeyde bile çok ısrar eder ve buna takardı. Bu tavırlarının aşılamayacak bir duruma geldiğini fark etmedim. Arabasının, evinin, karısının hatta çocuğunun güzel olması gibi bir kaygısı vardı. Oğlu güzel olmasaydı ne yapardı bilmiyorum. Babasıyla Cihan’ın oğlunun doğum gününde tanışmıştım. Çok ciddi bir adam. Bastırılmış duygularının, babasının onu yetiştirme tarzından kaynaklandığını düşünüyorum.”
 
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327