Asansör faciasında çok önemli gelişme!

10 işçinin ölümüne neden olan asansör faciasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı, 2 kişi de yurtdışı yasağı konarak serbest bırakıldı.

Asansör faciasında çok önemli gelişme!

Asansör faciasında Şantiye Şefi Önder Türksoy, Proje Müdürü Murat Aytimur, asansör teknikerleri Adem Akyıldız ve Turgay Dalkılıç "birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçlamasıyla tutuklandı. 2 kişi yurtdışı çıkış yasağı konarak serbest bırakıldı.

Mecidiyeköy'deki Torunlar GYO'ya ait rezidans inşaatında meydana gelen ve 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasıyla ilgili olarak 4 kişi tutuklandı. 2 kişi ise adli konrtol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. Gözaltına alınan ve Emniyet'teki sorguları tamamlanan 6 şüpheli öğle saatlerinde adliyeye sevk edilmiş, ardından da dün akşam savcılık sorgusundan sonra haklarında ek gözaltı süresi verilerek Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geri gönderilen 5 kişiyle birlikte toplam 11 kişi adliyeye sevk edilmişti.

4 TUTUKLAMA

11 kişiden asansör firması Geda Major'un ortaklarından Orhan Demirel ile Torunlar GYO Muhasebe Müdürü Metin Karakoç, Şantiye Şefi Önder Türksoy, asansör teknikerleri Adem Akyıldız ve Turgay Dalkılıç ile Murat Aytimur savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce 4 saat süreyle sorguları yapılan 6 kişiden Adem Akyıldız, Turgay Dalkılıç, Önder Türksoy ve Murat Aytimur "birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçlamasıyla tutuklanırken Metin Karakoç ve Orhan Demirel yurtdışı çıkış yasağı adli kontrolü uygulanarak serbest bırakıldı.

ASANSÖR FACİASINDA SERBEST KALAN KARAKOÇ ADLİYE'DEN AYRILDI

Mecidiyeköy'deki Torunlar GYO'ya ait rezidans inşaatında meydana gelen ve 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasıyla ilgili olarak tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 6 kişiden Adem Akyıldız, Turgay Dalkılıç, Önder Türksoy ve Murat Aytimur "birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçlamasıyla tutuklanırken, asansör firması Geda Major'un ortaklarından Orhan Demirel ile Torunlar GYO Muhasebe Müdürü Metin Karakoç'a ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. Kararın ardından tutuklanan şüphelilerin yakınlarından bazıları göz yaşlarına hakim olamadı. Serbest bırakılan Torunlar GYO Muhasebe Müdürü Metin Karakoç, adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak yakınlarıyla birlikte aracına binerek adliyeden ayrıldı.


ASANSÖR FACİASINDA TUTUKLANAN 4 KİŞİ CEZA EVİNE GETİRİLDİ

Asansör faciasında nöbetçi mahkeme tarafından "birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçlamasıyla tutuklanan Şantiye Şefi Önder Türksoy, Proje Müdürü Murat Aytimur, asansör teknikerleri Adem Akyıldız ve Turgay Dalkılıç Metris Cezaevi'ne getirildi.


Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327