Asansör faciasında şirket için takipsizlik kararı verildi

Ali Sami Yen Stadyumu'nun yerine yapılan inşaatta 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör faciasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Aziz Torun'un da aralarında bulunduğu şirket yetkilileri hakkında takipsizlik kararı verdi.

Asansör faciasında şirket için takipsizlik kararı verildi

Mecidiyeköy’de geçtiğimiz ay meydana gelen ve 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör faciasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcısı Erdal Bağcı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan 31 sayfalık iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İddianamede, 4'ü tutuklu 25 şüphelinin "taksirle ölüme sebebiyet vermek'' suçundan 2,5 yıldan 22,5'ar yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Soruşturmada Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Yunus Emre Torun, Mehmet Torun, Lütfü Vardı, Abdülvahit Kaplan, Tuncer Akarçay, Haluk Okur, Bektaş Ateş ve Özmen Özmenoğlu hakkında ''taksirle 10 kişinin ölümüne sebebiyet vermek'' ve ''yargı görevini yapanı etkileme'' suçundan kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Mecidiyeköy’de 6 Eylül’de eski Ali Sami Yen Stadı arazisindeki inşaatta malzeme ve işçi taşıyan asansörün 32. kattan zemine düşmesi sonucu 10 işçi hayatını kaybetmişti.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327