Bank Of Amerıca: Türkiye'yi sat, Rusya'yı all

ABD'nin en büyük bankalarından Bank of Americe Merrill Lynch, yatırımcılara Türkiye varlıklarını satıp yerine Rusya'dan alım yapmalarını önerdi.

Bank Of Amerıca: Türkiye'yi sat, Rusya'yı all
ABD'nin en büyük bankalarından Bank of Americe Merrill Lynch, (BofA Merrill Lynch) yatırımcılara Türkiye varlıklarını satıp, Rusya'dan alım yapmalarını tavsiye etti.

BOFA'NIN TÜRKİYE RAPORU
 
BofA Merrill Lynch'in 2014 yılının ilk yarısında Türkiye ve diğer bölge ülkelerini değerlendirdiği raporunda, "Türkiye (varlıkları), özellikle Avrupa Merkez Bankası'nın faiz indirim etkisiyle güçlü yükseldi; artık karları toplama zamanı geldi. Ayrıca artık Türkiye hakkında daha ihtiyatlıyız. Türkiye'da politik risk yükseliyor ve ülke artık kredi notlarına daha ahssas duruma geldi" uyarısı yapıldı.

TÜRKİYE RAPORUNDA "YÜKSELEN JEOPOLİTİK RİSKLER" KAYGISI
 
BofA Merrill Lynch raporunda, varlıkların çapraz sınıflandırmasında da, kredi notuna olan duyarlılığı ve yükselen jeopolitik riskler nedeniyle en çok Türkiye konusunda kaygı duydukları da vurgulandı.
 
"RUSYA'NIN KÜRESEL PİYASALARDAKİ YÜKSELİŞTEN DAHA FAZLA YARARLANACAĞI" ÖNGÖRÜSÜ
 
Ukrayna krizi nedeniyle kısmen izolasyon ile karşı karşıya kalan Rusya hakkında daha pozitif konumda oldukları da vurgulanan BofA Merrill Lynch raporunda, "Yeni yaptırımlar beklemiyoruz" denildi. Raporda, Türkiye gibi dış sermaye akımlarına dayanmayan Rusya'nın küresel piyasalardaki yükselişten daha fazla yararlanacağı öngörüsüne de yer verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327