Cansız bedene 'Köpek' demenin bedeli ağır oldu

Almanya'da, Şırnak'ta polis aracının arkasına bağlanarak yerde sürüklenen şahsın cesedine 'köpek' benzetmesi yapan doktora öğrencisi ve akademisyen üniversiteden kovuldu.

Cansız bedene 'Köpek' demenin bedeli ağır oldu
Almanya'da Ilmenau Teknik Üniversitesi, Şırnak'ta zırhlı polis aracının arkasına bağlanarak yerde sürüklenen Hacı Lokman Birlik'in cesedine 'köpek' benzetmesi yaptığı öne sürülen doktora öğrencisi ve akademisyen Cemal Aydoğan'ın okulla ilişkisini kesti.

"ASKER, POLİS KÖPEK GEZDİRMEYECEK Mİ?"

Ilmenau Teknik Üniversitesi, doktora öğrencisi Cemal Aydoğan'a ait olduğu belirtilen hesaptan, "Ne var bunda asker, polis özgürce köpek gezdiremeyecek mi?" ifadeleri kullanılması üzerine soruşturma başlatmıştı. Hesabının hacklendiğini savunan Aydoğan, soruşturma tamamlanıncaya kadar görevinden uzaklaştırılmıştı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Üniversite söz konusu soruşturmayı 21 gün sonra tamamladı. Okulun sitesinden yayınlanan açıklamada "Üniversite yönetimi, Twitter'da Kürtleri aşağılayacı açıklamalar yapan doktora öğrencisinin geçmişte de yine Kürtlere yönelik insan onurunu çiğneyen benzer paylaşımlar yaptığını tespit ettiğinden görevden derhal uzaklaştırılmasına karar vermiştir" denildi.

GÜVEN İLİŞKİMİZ YENİDEN SAĞLANAMAZ

Üniversite yönetimi Aydoğan'la arasındaki güven ilişkisinin yeniden sağlanamayacak kadar zedelendiği için bu kararı aldığını vurulayarak, "İlmenau Üniversitesi dünya kültürlerine açıktır, çalışanlarının din, dil, ırk ve cinsel yöneliminden bağımsız barış ve dayanışma içinde çalışmasına büyük değer verir ve bu temelde çalışır" açıklamasını yaptı.

Okul yönetimi daha önce de Aydoğan hakkında polise suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı. Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327