CHP'de işler karıştı!

'Çatı adayı' olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığına karşı çıkan ulusalcı kanattaki vekillerin başını çektiği grubun başka aday gösterebileceği kulislerde konuşuluyor.

CHP'de işler karıştı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önermesi parti içinde rahatsızlık yarattı.

CHP milletvekilleri içinde hem İhsanoğlu ismine hem de aday belirleme yöntemine yönelik eleştiriler sürüyor. En sert tepkiyi gösteren isimler arasında ise ulusalcı ve sol kanattaki milletvekilleri yer alıyor. CHP milletvekilleri Nur Serter, Ali Rıza Öztürk, Hüseyin Aygün, Melda Onur tepkilerini ortaya koyan ilk isimler olmuştu. Aljazeera Türk'ün haberine göre, parti yönetiminin tavrını eleştiren ve İhsanoğlu'nun adaylığına karşı çıkan milletvekillerinin Meclis'te bir toplantı yapacak.

20 İMZAYLA BAŞKA ADAY GÖSTERİLİR

CHP içinden gelen tepkiler üzerine İhsanoğlu ismine karşı çıkan grubun 20 imzayla yeni bir aday gösterme girişiminde bulunup bulunmayacağı merak konusu. İhsanoğlu ismine tepki gösteren bir milletvekili bu yöndeki bir soruya "Henüz değerlendirmedik" yanıtını verdi. Parti yönetimi ise 'istifa ile sonuçlanabilecek radikal bir çıkış' beklemiyor.

Daha önce CHP içinde ulusalcı kanatta yer alan milletvekilleri parti içindeki değerlendirme toplantısında MHP ile işbirliği yapılması gerektiği görüşünü dile getirmişti ama akıllarındaki isim CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal idi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327