CHP'li vekil Diyanet'i sorumlu tuttu

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, IŞİD'in Kobani saldırılarını protesto etmek isteyen grupların çıkardığı olayların sorumlu olarak AK Parti'yi gösterdi.

CHP'li vekil Diyanet'i sorumlu tuttu

TBMM'de basın açıklaması yapan eski Üsküdar Müftüsü, CHP'li Özkes büyük bir provokasyona ve cehalete imza atarak, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı IŞİD'e destek vermekle suçladı. Peygamber Efendimiz'in orijinal mühründe Muhammed kelimesinin yukarıda, Resul kelimesinin ortada Allah lafzının ise en altta yazılı olduğunu iddia eden Özkes, IŞİD'in de kullandığı mührün ise Diyanet tarafından, bu örgütün ortaya çıktığı 2013 yılında Kutlu Doğum Haftası'nda nedeniyle hazırlanan not defterinde kullanıldığını ileri sürdü.

Oysa, kaynaklar Özkes'i yalanlıyor. Sahih-i Buhari'de de geçen ve Enes b. Malik'ten rivayet edilen hadise göre, 'Resulullah'ın yüzüğünün kaşındaki yazı üç satır nakşedilmişti. 'Muhammed', 'Rasul' ve 'Allah' lafzı ayrı ayrı satırlarda yazılıydı.' Diğer sahabiler tarafından da nakledilen rivayete göre de yazının alttan yukarıya doğru okunuşu 'Muhammed-Resul-Allah' (Muhammed Allah'ın resuludür) şeklindeydi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327