banner332

Cumhurbaşkanlığı: Silahlar terör amaçlı çalınmadı

Cumhurbaşkanlığı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın koruma aracındaki silahların çalınmasının terörle bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı: Silahlar terör amaçlı çalınmadı
Cumhurbaşkanlığı, tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın koruma aracındaki silahların çalınması ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kızları Sümeyye Erdoğan’ın koruma aracındaki silahların çalınması konusunda medyada yer alan bazı haberlere dair bir hususun tavzihinde yarar görülmüştür. Silahların 10 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bakırköy’de park halindeki koruma aracından çalınmasının, bazı iddiaların aksine, terörle alakalı bir boyutu bulunmamaktadır.


Bilindiği üzere 13 Temmuz 2016’da Emniyet birimlerimiz tarafından düzenlenen operasyon neticesinde çalınan silahlar, teçhizat ve mühimmat eksiksiz olarak ele geçirilmiş, olayla ilgili 5 şüpheli de gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, şüpheliler hakkında hırsızlık suçundan işlem yapması da hadisenin terörle ilgili bir boyutu olmadığını ortaya koymaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326

banner327

banner328

banner329

banner330