Dışişleri'nden BAE'ye sert tepki: İhanet!

Dışişleri'nden BAE'ye sert tepki: İhanet!

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından açıklanan ortak bildiriye tepki geldi. Yapılan yazılı açıklamada 'Filistin davasına ihanet eden Birleşik Arap Emirlikleri'nin riyakar davranışını bölge halkı asla affetmeyecektir." denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

"2002 yılında Suudi Arabistan öncülüğünde Arap Ligi tarafından geliştirilen ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nca da desteklenen Arap Barış Planı'nın BAE tarafından tek yanlı bir tasarrufla ortadan kaldırılmaya çalışılması son derece endişe vericidir.

Hal böyle iken, sözkonusu üçlü bildiriyi Filistin davasına destek olarak takdim etmenin hiçbir inandırıcılığı yoktur.

Zaten ölü doğan ve hiçbir geçerliliği olmayan ABD planı üzerinden gizli hesaplar yapmaya çalışan BAE, bu şekilde Filistin'in iradesini de yok saymaktadır.

BAE liderliğinin Filistin halkının ve Yönetiminin rızası hilafına Filistin adına İsrail'le müzakereler yürütme ve Filistin açısından hayati önem taşıyan konularda taviz verme yetkisi hiç bir şekilde yoktur.

Kendi dar çıkarları uğruna Filistin davasına ihanet ederken, bunu adeta Filistin için yapılan bir özveri gibi takdim etmeye çalışan BAE'nin bu riyakar davranışını tarih de, bölge halklarının vicdanı da unutmayacak ve asla affetmeyecektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327