banner333

Diyarbakır'da bir evde çok sayıda silah ele geçirildi

Diyarbakır'da, bomba arama köpeği Alaz ve mayın arama köpeği Ekip ile yapılan aramalarda çok sayıda silah ve mühimmat ile ahırın duvarları içerisinde para ile altın ele geçirildi.

Diyarbakır'da bir evde çok sayıda silah ele geçirildi
Diyarbakır'da jandarma ekipleri tarafından bir evde yapılan aramada çok sayıda silah, silahlara ait mühimmat, ahırın duvarlarının içindeki gizli bölmelere saklanmış para ve altın bilezik ele geçirildi.
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Dicle ilçesi Kaygısız köyünde ikamet eden bir şahsın silah kaçakçılığı yaptığına ilişkin elde edilen duyuma istinaden şüpheliye ait ev ve eklentilerinde adli makamlardan alınan arama kararına istinaden arama yapıldığı belirtildi. Arama faaliyetine Jandarma Komando Timleri, Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ile bomba arama köpeği Alaz ve mayın arama köpeği Ekip'in de katıldığı belirtilen açıklamada, "Kaygısız köyünde ikamet eden şüpheli şahsa ait ev ve eklentilerinde icra edilen arama neticesinde 4 adet AK-47 Kaleşnikov piyade tüfeği, 8 adet AK-47 Kaleşnikov piyade tüfeği şarjörü, 313 adet AK-47 Kaleşnikov piyade tüfeği mühimmatı, 5 adet tabanca, 12 adet tabanca şarjörü, 4 bin 638 adet 9 milimetre tabanca mermisi, 926 adet 7,65 milimetre tabanca mermisi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, evin alt katında bulunan ahırın taş duvarı içine gizlenmiş vaziyette suçtan elde edildiği değerlendirilen 68 bin 200 TL ve 10 adet altın bilezik ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulmuş, olay ile ilgili 1 şüpheli gözaltına alınarak adli işlemlere başlanmıştır" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326