Düğün yerine karakola gittiler

Adana'da bir kişi, gelin arabası olarak kullanılacak otomobiline, başka bir araca ait plakayı takınca, polis tarafından yakalanarak karakola götürüldü.

Düğün yerine karakola gittiler

Emniyet müdürlüğü haber merkezinden Ceyhan istikametinden kente giriş  yapan gelin arabası olarak süslenmiş 01 DP 877 plakalı bir otomobilin,   plakasının başka bir araca ait olduğu ve olası terör saldırılarında  kullanılabileceği anonsu üzerine şehir girişinde ve çıkışında önlem alındı.

Otomobili D-400 Karayolu Asri Mezarlık önünde durduran ekipler,  otomobildeki biri kadın iki erkeği indirerek araçta arama yaptı.  Otomobildekilerin Genel Bilgi Taraması'nı da yapan ekipler herhangi bir  olumsuzluk olmadığını tespit etti.

Otomobilin plakasını ve şase numarasını da sorgulatan ekipler, aracın  mavi renkli başka bir otomobile ait olduğunu belirledi.

Polis tarafından ifadesi alınan araç sürücüsü Ahmet Asutay, "Arabayı  Suriyeli birinden 12 bin 500 liraya aldım. Evraklarını tamamladım ancak maddi  imkansızlıklardan dolayı plaka çıkartamadım. Ben de Şanlıurfa'dan Tarsus'taki  akrabamızın düğününe gitmek için başka bir aracın plakasını taktım." dedi.

Polis ekipleri tarafından Akıncılar Polis Merkezi'ne götürülen  otomobilin trafikten men edileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327