Düşen uçaktan acı haber geldi!

Düşen uçaktan acı haber geldi!

düzen uçağın yeri tespit edildi! Enkaza ulaşılmaya çalışılıyor

Denizli’de düşen eğitim uçağının enkazının yeri tespit edildi. Enkaza ulaşma çalışmaları sürüyor. Bir ihbar üzerine iki ayrı ekip, Karababa zirvesine tırmandı ancak buradan da sonuç alınamadı. AFAD ve dağ arama kurtarma ekipleri bölgede yaya olarak ilerledi. Denizli Valisi Hasan Karahan, düşen uçağın enkazında 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi

Aydın'daki bir uçuş akademisine ait olan ve içinde pilot Hamdi Yılmaz ve teknisyen Merve Altun’un bulunduğu TC-JZC tescilli tek motorlu Cessna 172 tipi uçağı, sabah saatlerinde havalandıktan kısa bir süre sonra radardan kayboldu.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri yetkilileri durumu hemen arama kurtarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

DENİZLİ'DE EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ!

Bir helikopter de uçağı arama çalışması için bölgeye gönderildi. 7 saattir süren arama çalışmalarının ardından uçağın, kent merkezine yakın olan Merkezefendi ilçesi Başkarcı Dağı’na düştüğü tespit edildi.  Denizli Valisi Hasan Karahan, düşen uçağın enkazında 2 kişinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327