Ege Denizi'ndeki F-16'lar için ilk açıklama!

Reuters'ın geçtiği son dakika haberde ise F16'ların Yunan karasularında kayıp Türk Sahil Güvenlik botu bulunduğu iddialarını kontrol etmek amacıyla havalandığı belirtildi.

Ege Denizi'ndeki F-16'lar için ilk açıklama!
Ege Denizi'nde akşam saatlerinde şüpheli bot alarmı yaşandı. İhbar üzerine önce Deniz Kuvvetleri alarma geçti. Bölgeye sevk edilen F-16'lar da keşif yaptı. Yunanistan karasularına geçmeye çalıştığı belirtilen botlarla ilgili herhangi bir tespit yapılamadığı öğrenildi. Darbe girişimi sonrasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Ege denizinde de alarm durumu devam ediyor.

BAKANLIK 'KAÇIRILMA İDDİALARINI' YALANLADI

İçişleri Bakanlığı, Muğla'da iki Türk sahil güvenlik botunun kaçırıldığına ilişkin haberleri yalanlayarak, "Tüm sahil güvenlik botları Sahil Güvenlik Komutanlığı harekat kontrolünde görevlerine devam etmekte olup kaçırılma iddiaları gerçek dışıdır" açıklamasında bulundu.

Reuters'ın geçtiği haberde ise F16'ların Yunan karasularında kayıp Türk Sahil Güvenlik botu bulunduğu iddialarını kontrol etmek amacıyla havalandığı belirtildi.

Kritik toplantılar sonrası Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından kararlarını açıkladı. Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdi. 
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327