Erdoğan'dan öğrencilere sahur sürprizi: "Çayınız hazırsa geliyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabından kendisine sahur davetinde bulunan bir kullanıcıya 'çayınız hazırsa geliyorum' diye cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter'da verdiği cevap dakikalar içinde retweet ve beğeni rekoru kırdı. Yurda giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabından canlı yayın yaparak öğrencilerle sahur yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir öğrencinin  sosyal medya aracılığıyla yaptığı davet üzerine sürpriz ziyaret gerçekleştirdiği  yurtta gençlerle sahurda bir araya geldi. 

Erdoğan, bir öğrencinin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "Sayın  Cumhurbaşkanım, bir gece de bizim Hüseyin Gazi Yurdu'nda sizi misafir etsek de  sahuru birlikte yapsak?" davetine, "Çayınız hazırsa geliyorum." yanıtını verdi.

Altındağ'daki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Hüseyin  Gazi Öğrenci Yurdu'na sürpriz ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı  kapıda, kendisine Twitter'dan davette bulunan Ankara Yıldırım Beyazıt  Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Güngör Atak karşıladı.

Daha sonra Atak ve beraberindeki öğrencilerle yurdun yemekhanesine  geçen Erdoğan, gençlerle sohbet ederek sahur yaptı.

Sohbet sırasında üniversite öğrencileriyle özçekim ve hatıra fotoğrafı  çektiren Erdoğan, öğrenim gördükleri üniversiteler ve derslerinin durumu hakkında  bilgi aldı.

"Bu dinamik nüfusla inşallah bu asrı kendi lehimize çevireceğiz"

Sahur sonrası öğrencilere seslenen Erdoğan, ramazan ayını tebrik  ederek kendileriyle sahur sofrasında bulunmanın mutluluğu içerisinde olduğunu  söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maşallah güzel bir yurdunuz var. Öğrenci kapasitesi bayağı yüksek,  bin 44 kişilik bir yurda sahipsiniz. Temenni ediyorum ki bu yurtta huzurlu bir  öğrencilik yaşamını sürdürürsünüz ve buradan da başarı dolu bir öğrencilik  hayatını tamamlayarak geleceğe yürürsünüz. Sizlere bu süreç içerisinde Allah'tan  başarılar diliyorum."

Öğrencilere derslerinde ve yaşamlarında başarılar dileyen Erdoğan,  "Siz gençlerden bu dinamizmi bekliyorum. 'Acaba' demeyin, 'Biz yaparız' deyin. Bu  ülkenin, bu milletin evladı yapar. İnşallah gelecek bizimdir. Bu genç nüfusla, bu  dinamik nüfusla inşallah bizler bu asrı tamamen kendi lehimize çevireceğiz." diye  konuştu.

Öğrencilerle sahur buluşması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi Twitter  hesabının canlı yayın uygulaması "Scope"tan da yayımlandı.

Erdoğan'a ziyaretinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yüksek  Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu ile Özel Kalem Müdürü  Hasan Doğan da eşlik etti.

Göreve geldiklerinde Türkiye'nin 27 buçuk milyar olan Merkez Bankası rezervinin 136 milyar dolara çıktığını aktaran Erdoğan, "Şu anda 110 milyar dolar civarında ve bu da birilerini çıldırtıyor. Bakıyorlar ki normale gelmişiz. Şu ana kadar Marmaray'dan geçen yolcu sayısı 27 milyon. Marmaray'ı yaptık ama buradan otomobilleri de denizin altından geçirelim dedik. Avrasya tünelini yaptık. Dedemiz Fatin karadan kadırgaları yüzdürdü, Haliç'e indirdi. Dedemiz böyle yaptıysa biz de denizin altından raylı sistemi götürelim. Öbür taraftan otomobilleri götürelim dedik. Bunlar yetmez dedik bu kez de Yavuz Sultan Selim Köprüsünü yapalım dedik. O da yetmez dedik Osmangazi Köprüsünü yaptık. Şimdi İstanbul-İzmir arasını yaklaşık 3 saate indiriyoruz. İstanbul-Bursa arası 1 saat 15 dakika" şeklinde konuştu. 

İnce'nin yerli otomobil eleştirilerine cevap 

Yerli otomobil yapımıyla ilgili gelen eleştirileri ele alan Erdoğan, yapılan otomobilin son teknoloji olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu: 

"Otomotiv sektöründe hep diyordum ya 'Babayiğit' diye. Sonunda 5 babayiğidi bulduk. Şimdi bu beş babayiğit o sektörün bir numarası. Dünyada da önemli yeri olan firmalar. Şimdi 'Erdoğan 20 yıl geriden geliyor' diyor. Bizim yaptığımız yapacağımız otomobiller tamamıyla elektronik sistem. Bu tür otomobiller yapıyoruz. Kalkıp da bu noktada Tesla'nın sahibi gelip seni ziyaret etmiyor. Beni ziyaret ediyor. Niye seni ziyaret etmiyor. Diyor ki; 'Bu işi yaparsa bu adam yapar.' Bizler de bu 5 babayiğitle birlikte yerli milli otomobilimize başladık." 

"İnşallah yerli savaş uçağımızı da yapacağız"

Şu an itibariyle otomotiv sektöründe ihracatın 30 milyar Euro'nun üzerinde olduğunu ifade eden Erdoğan, "Savunma sanayinde çok iyi bir konumdayız. Artık silahlı insansız hava aracımızı üretiyoruz. İnsansız hava aracımızı da üretiyoruz yerli. Ama bunlar yeterli değil. İnşallah yerli savaş uçağımızı da yapacağız. Bunun yanında zırhlı taşıyıcılarımızı da yapıyoruz. 15-20 kişilik zırhlı taşıyıcılarımızla terörle mücadelemizi sürdürdük sürdürüyoruz. Şimdi yerli tankımız yapılıyor. SİHA'larımız yapılıyor" diye konuştu. 
Erdoğan, AK Parti iktidarında savunma sanayindeki yerliliğin katlanarak arttığını belirterek, gelecek için gençlerden umutlu olduğunu söyledi. Genç ve dinamik bir nüfusla Türkiye'nin 2053 ve 2071'de çağı kendi lehine çevireceğini vurgulayan Erdoğan, "İlk etap 2023 ve ondan önce 24 Haziran. 24 Haziran'ı inşallah başarıyla neticelendirip hep beraber 2023'e ve 2053'ü biz göremeyeceğiz tabi. 2053'te de sizler farklı bir Türkiye'yi inşa edeceksiniz. Derslerinizde sizlere başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin, Rabbim yar ve yardımcınız olsun" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327