Erdoğan'dan 'PKK/YPG-rejim anlaştı' iddiasına açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan'dan 'PKK/YPG-rejim anlaştı' iddiasına açıklama

İşte Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından satırbaşları:
Şu anda bir çok dedikodular var. Büyükelçilik vasıtasıyla bunun yanında Kobani'de Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda da kararımızı uygulama aşamasındayız. ABD ile Münbiç konusundaki mutabakatımız 90 gün içinde terör örgütleri Münbiç'i boşaltacaktı. Seneyi devirdi, Münbiç boşaltılmadı. 

YABANCI BASININ MANİPULASYONU

Şu anda da aynı taktiği içerde ve dışarda uyguluyorlar. Gerçekleri karartmak mümkün değil. Ortada şehitlerimiz var. Havan topları neticesinde yaralı olanlar, evlerini boşaltanlar var. İstediği kadar hedef saptırsınlar, gerçekleri halkımız görüyor. Biz de medya vasıtasıyla bunları anlatmaya gayret ediyoruz. Onlar kendi maharetlerini sergileyecekler, sahtekarlıklarını yapacaklar, biz ise doğruyu anlatmaya gayret edeceğiz. Bunlar bizi yıldırmasın.

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Şua nda da cereyan eden hadiseler karşısında bunları görüyorlar. Dün Merkel'le önceki gün Boris Johnson'la görüştüm. Bir çok gerçekleri bilmediklerini gördüm. Kendilerine bu gerçekleri de anlattım. Burada samimi bir yaklaşımınız varsa sizler koalisyon güçleri içindesiniz, biz de içindeyiz. Sizler burada doğruyu mu arıyorsunuz, bizim bir şeyimizi gizlemeye çalışıyorlar. Biz NATO müttefiki olan bir ülkeyiz. Bu ülkelerin hepsi NATO üyesi. Biz bir tertör örgütünün baskısı altındayız. 5. maddede bunların bizim yanımızda yer alması lazım. Sİz NATO üyesi müttefinizin yanında mı yoksa teröristlerin yanında mı yer alacaksınız. Yaptıkları şeylerin gayesi nedir? Bunu anlamak mümkün değil. NATO üyesi ülkeler içinde halkı Müslüman olan tek ülke Türkiye.. Acaba buradan... NATO 5. madde konusunda da şu anda pasif... 

Siz bir NATO üyesi müttefikinizin yanında mı yer alacaksınız, bu teröristlerin yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar.
Biz devletiz. Karşımızda bir terör örgütü var. Dolayısıyla terör örgütüyle savaş olmaz, mücadele olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327