Fuhuş pazarlığında inanılmaz dolandırıcılık!

Adana'da lüks otomobil sürücülerine çeşitli numaralarla mağdur olduklarına inandırıp araçlarına binen kadınların, dolandırıcılık yöntemleri şok etti.

Fuhuş pazarlığında inanılmaz dolandırıcılık!
Adana’da fuhuş pazarlığı yaptıktan sonra bindikleri araçların sahiplerini aşk vaadiyle dolandıran aynı aşirete mensup kadınlar yine görüntülendi. Hem de gündüz vakti, kent merkezinden geçen D-400 Karayolu’nda.

Dikkat çekici dekolte giyimleri ve aşırı makyajları ile yoldan geçen araçlara el kaldırıp, duran sürücülerle pazarlık yapan kadınlar, görüntülendiklerini anlayınca yüzlerini gizledi. Çevre esnafının ihbarı üzerine bölgeye gelen polis ekiplerini görünce kaçan kadınlar, polisler gidince dönerek otostop yapmayı sürdürdü.

NASIL DOLANDIRIYORLAR?

Adana ve çevresinde sık sık hırsızlığa karışmakla suçlanan şebekeye mensup kadınlar, farklı yöntemlerle dolandırıcılık yapıyor. Bir çok kişiyi kandırarak dolandıran kadınlar, özellikle lüks semtlerde, farklı senaryolar uydurarak otomobillere biniyor. Bazen ilişki vaad eden kadınlar, bazen de yolunu kaybetmiş bir kadın gibi davranıyor.

Otomobile bindikten sonra daha hareket etmeden sürücüye sarılıp cüzdan ve cep telefonunu almaya çalışan kadınlar, fark edilme durumunda, tehditle para alıp kaçıyor. Bazı kadınlar ise otomobiline bindiği sürücüyü hasta olduğunu ileri sürerek kandırıyor. Kendisini eve bırakmasını istediği sürücüyü, şebeke mensuplarının yaşadığı sokağa götürdükten sonra, ani bir hareketle otomobilin kontağını alan kadınlar, para vermemesi durumunda, ’tacize uğradığı’ yönünde bağıracağını söylüyor. Birçok sürücü para vermek zorunda kalıyor. Kadınların otostop çektiği yerlerde genellikle arka taraflara gizlenmiş aynı ekipten erkekler de bulunuyor ve kadınların zor anlar yaşamasını engelliyor.


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2015, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327