İğrenç olay! Zihinsel engelli kıza cinsel istismar

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde yüzde 50 zihinsel engelli 16 yaşındaki D.A'ya, cinsel istismarda bulundukları iddia edilen 3 şüpheli tutuklandı, 1 şüpheli aranıyor.

İğrenç olay! Zihinsel engelli kıza cinsel istismar

Şarköy İlçesi'nde annesi ile birlikte yaşayan, özel bir rehabilitasyon merkezine giden D.A.'ya iddiaya göre, Y.S.(29), M.B.(29), E.D.(32) ve A.K.(28) cinsel istismarda bulundu. İkisi ilçede tesisatçıda ve pidecide çalışan, ikisi de işsiz olan şüphelilerin istismarının ardından kızının ağladığını gören anne, ne olduğunu öğrenmeye çalıştı. D.A., başına gelenleri rehabilitasyon merkezindeki öğretmenine anlatacağını söyledi. Annenin haber vermesi üzerine merkezin sahibi P.A., genç kız ile konuştu. D.A.'ya 4 kişinin cinsel istismarda bulunduğun öğrenen P.A., durumu polise bildirdi.

Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, D.A.'nın verdiği ifadeler doğrultusunda cinsel istismarda bulundukları iddia edilen Y.S., M.B. ve E.D.'yi yakaladı, A.K.'nin ilçeden kaçtığı belirlendi. Emniyette ifadeleri alınan şüpheliler daha sonra adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli, A.D'ye cinsel istismarda bulunmadıklarını, iftiraya uğradıklarını söyledi. 3 şüpheli cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanıp, Tekirdağ Kapalı cezaevi'ne gönderildi. A.K.'nin yakalanması için polis çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER