IŞİD bayrağı tarihi koyu ayağa kaldırdı!

Bodrum'da bir balıkçının yaptığı ve 'Teknevi' adını verdiği tekne evin bayrağı IŞİD bayrağına benzediği için ortalığı karıştırdı.

IŞİD bayrağı tarihi koyu ayağa kaldırdı!

Bodrum'daki Torba Koyu'nda IŞİD örgütünün bayrağına benzetilen tekne hakkında inceleme başlatıldı. Teknenin sahibi ise karşılaştığı durum karşısında şaşkına uğrayarak açıklamalarda bulundu. Buranın evi olduğunu ve kötü bir niyeti olmadığını söyledi.

IŞİD BAYRAĞINA BENZEDİĞİ İÇİN İNCELEME BAŞLATILDI

Torba Koyu'na demirli, üzerinde Arapça yazının bulunduğu siyah bayraklı tekne evi görenler durumu, zabıta, polis ve Bodrum Liman Başkanlığı'na bildirdi. IŞİD bayrağına benzerliği nedeniyle tedirgin olan yerli ve yabancı turistlerin şikayeti üzerine yetkililer, teknede, üzerindeki imalat da dahil olmak üzere inceleme başlattı.

''KAFAMI SOKACAK BİR YER YAPTIM, KİMSEYE ZARARIM YOK''

Teknenin evi olduğunu belirten Yıldız, "Bunun adı üzerinde yazdığı gibi 'Teknevi'. Yani hem tekne hem ev. Burası MERNİS kayıtlarına göre benim ikametgahım sayılıyor. Seçim evraklarımda burası resmen işaretlendi. Teknenin üzerine gazbetondan (hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesi) iki odalı bir yer yaptım. Ormandan, hazineden arsa çalmadım. Kafamı sokacak bir yer yaptım, kimseye zararım yok.

''BUNDA KÖTÜ BİR NİYET ARANMASINA GEREK YOK''

Göndere de 'Allah Birdir ve Hz Muhammed O'nun Elçisidir. Ona Biat Ediniz' yazılı Arapça bayrak çektim. Bunda kötü bir niyet aranmasına gerek yok" dedi.


Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327