IŞİD mahkumları bu kafeslere kapatmış

Terör örgütü IŞİD'in Felluce kentini tam bir işkence merkezi haline getirdiği ortaya çıktı. Kentin geri alınmasından sonra yayınlanan görüntülerde AVM'lerin mahkeme salonu ve hapishaneye dönüştürüldüğü, mahkumlara işkence amaçlı farklı farklı kafesler yapıldığı görüldü.

IŞİD mahkumları bu kafeslere kapatmış
IŞID’in elinde tuttuğu Irak’ın Felluce kentinin geri alınmasından sonra Amerikan NBC News Televizyonu, Felluce’de IŞİD’in elinde tuttuğu mahkumları tuttuğu hapishanenin görüntülerini yayınladı.

Daha önce lüks alıveriş mağazası olarak kullanılan bina, IŞİD’in kenti ele geçirmesinden sonra IŞİD’in mahkeme salonu ve hapishane olarak kullanılmaya başlanmış.

Dar ve döküntü halde bir odada IŞİD’e katılmamak veya şeriat kurallarını çiğnedikleri iddiası ile tutulan mahkumların tutuldukları değişik büyüklükte dar kafesler IŞİD’in insanlık dışı uygulamalarına tanıklık ediyor.

Irak ordusunun korumasında olan binanın komutanı Jalil Abdulredha NBC News televizyonuna ‘‘ Kafesler değişik şekillerde, değişik pozisyonlar için yapılmış. Ayakta durulacak ya da sadece dizlerin üzerinde otururulabilecek gibi. Bu terör örgütünün gaddarlığını gösteriyor. IŞİD İslami kurallardan alındığını iddia ettikleri kendi kural ve yasalarını yaratmış. Gerçekte bunlar Müslüman olmaktan çok uzaklar’’ diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327