İstanbul'daki fuara pavyon benzetmesi

Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) hakkında skandal sözlere imza attı.

İstanbul'daki fuara pavyon benzetmesi

BİTLİS Valisi Orhan Öztürk, buyıl 19’uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) pavyon havasına dönüştürüldüğünü söyledi. Bundan dolayı tanıtım yapamadıklarını belirten Vali Öztürk,"EMITT’e bir daha katılmayacağız. Organizatör firmaya ödediğimiz 50 bin lirayı da tazminatıyla birlikte geri almak için girişimde bulunduk" dedi.

İstanbul Beylikdüzü’nde 22-25 ocak tarihlerinde düzenlenen 71 ülkeden 4 bin 500 firmanın katıldığı fuarda stand açan Bitlis Valiliği tanıtım yapamadıkları gerekçesiyle tepki gösterdi. Bitlis Valiliği resmi internet sitesinden de açıklama yapan Vali Orhan Öztürk, bir daha EMITT’e katılmama kararı aldıklarına dikkat çekti. Organizasyonu çok sert cümlelerle eleştiren Vali Öztürk, şunları söyledi:

"Fuar adeta pavyon ve panayır havasına dönüştürüldü. Fuar yetkilileri kapalı alanda çok ciddi eğlence ve müzik yapılmasına müsaade etmiştir. Bu şekilde tanıtım yapılması engellenmiştir. Fuar yetkilileri gerekli hassasiyeti göstermemiştir. Bizler 4 gün boyunca çok yüksek seste yapılan müzik ve eğlence dolayısıyla gerekli tanıtımımızı yapamadık. Bu şekilde kapalı alanda konser ve pavyon mantığı ile yapılmış bir tanıtıma bir daha katılmayacağımızı belirtmek istiyorum. Bu amaçla burada yaptığımız masrafları tazminatı ile birlikte geri alınması için çalışmalarımızı başlattık. Böyle bir fuar ülkemizin dışarıdaki tanıtımı için ciddi bir zarardır. Fuar yetkilileri üzerlerine düşen hassasiyeti ve sorumluluğu yerine getirememektedirler. Bu şartlarda Bitlis Valiliği olarak bundan sonra EMITT fuarına katılmayacağımızı belirtmek istiyorum."


Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327