banner333

Kara kış geldi! O kentte okullar tatil edildi

Yoğun kar nedeniyle Bingöl'de taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. 278 köy yolu ulaşıma kapandı Yoğun kar nedeniyle Bingöl'de taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. 278 köy yolu ulaşıma kapandı

Kara kış geldi! O kentte okullar tatil edildi

Bingöl'de kar nedeniyle taşımalı eğitime bir gün süreyle  ara verildi.
    İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar  nedeniyle Bingöl Merkez ve merkeze bağlı köy okullarındaki taşımalı eğitime 1  Aralık 2016'da bir gün süreyle ara verildi.
    - 278 köy yolu kapandı
    Öte yandan, dün başlayan kar nedeniyle il genelindeki 278 köy yolu  ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi  Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri 39 araçla  yolların açılması için çalışma başlattı.

BİTLİS'TE KAR KALINLIĞI 20 SANTİME ULAŞTI
BİTLİS'te dün öğle saatlerinde yağmaya başlayan ve gece boyunca süren karın kalınlığı kent merkezinde 20 santimetreye ulaştı.
Kar yağışı doğuda etkisini göstermeye başladı. Dün öğlen saatlerinde Bitlis'te başlayan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırak sabaha kadar sürdü. İl merkezinde 20 santimetreyi bulan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde yarım metreyi aştı. Kar yağışı nedeniyle 67 köye ulaşım sağlanamadığı belirtilirken, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri kapanan yolları açmak için çalışma başlattı.

ANTALYA'DA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI 
Antalya'nın kayak merkezi Saklıkent'e sezonun ilk karı  yağdı.
 
    Şehir merkezine 37 kilometre uzaklıkta ve 2 bin 400 metre  yükseklikteki Bakırlıtepe'nin eteğinde bulunan Saklıkent'e sezonun ilk karı gece  geç saatlerde yağdı. Yaklaşık 5 santimetreyi bulan kar kalınlığı, pistleri kaymak  için uygun hale getirmedi.
 
    Saklıkent Ski Resort Otel yöneticisi Bayram Dinçer, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, kar yağışının bekledikleri bir dönemde gerçekleştiğini  belirterek, altyapı çalışmalarını başlattıklarını söyledi.
 
    Kar yağışının aynı şekilde devam etmesini umduklarını dile getiren  Dinçer, "Sezonun açılması için kar kalınlığının ortalama 30-40 santimetreye  ulaşması lazım. Yağışların bu şekilde devamı halinde 15 Aralık'ta sezonu  açabiliriz." diye konuştu.
 
    Antalya Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye  göre, Antalya'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı hafta sonuna kadar devam edecek.
 
    Antalya şehir merkezine yakınlığı nedeniyle, kent sakinleri tarafından  günübirlik de ziyaret edilen Saklıkent Kayak Merkezi'nde, bir butik otel, dağ  evleri ile biri 750, diğeri 850 metre uzunluğunda iki teleski hizmet veriyor.
   
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326