Karabük'te büyük orman yangını

Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Çavuşlar köyü Kızıldere ağzı mevkiinde özel su trafo hattında yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle hızla ilerlerken, havadan ve karadan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Karabük'te büyük orman yangını
Safranbolu’ya bağlı Çavuşlar köyünde bulunan ormanlık alanda saat 15.00 sıralarından yangın çıktı. Bölgeden geçen yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıktığı belirtilen yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyerek çevredeki yerleşim alanları için de tehdit oluşturdu.

Yaklaşık 4 saattir etkisini sürdüren yangına Karabük ve ilçelerinin yanı sıra, çevre illerden gelen arazözler tarafından müdahale edilirken, yangının meydana geldiği alanlara yakın yerleşim yerlerine sıçramaması için yoğun mücadele veriliyor.

Öte yandan, Karabük’te konuşlandırılan yangın söndürme helikopterinin Antalya’da olması sebebiyle Bursa ve İstanbul’dan akşamüzeri gelen iki yangın helikopteri de havadan müdahale ediyor.

Öte yandan, çıkan yangında kızılçam ormanları zarar görürken, yangın boyutunun ise 50 hektar civarında olduğu ve köye bağlı Eyciler ile Kabakçcıoğlu mahallelerini tehdit ettiği öğrenildi. 
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327