Karpuz alırken sakatlanan müşteriye 7,5 milyon dolar tazminat!

ABD Alabama'da ünlü süpermarket zinciri Walmart'ın şubesinde yaşanan olay için jürinin verdiği karar, gürültü kopardı. Karpuz almak isterken ayağı reyonun önündeki tahta paletlere sıkışıp düşen Henry Walker adındaki müşteri, kalçası ve bir bacağını kırmıştı.

Karpuz alırken sakatlanan müşteriye 7,5 milyon dolar tazminat!

ABD'nin Alabama eyaletinde, bir perakende zincirinde karpuz alırken düşerek sakatlanan müşteri, 7 buçuk milyon dolar tazminat kazandı.

Henry Walker, karpuz almak isterken ayağı reyonun önündeki tahta paletlere sıkışıp düşmüş, kalçası ve bir bacağı kırılmıştı.

Kaza Temmuz 2015'te ABD'li perakende devi Walmart'ın Alabama'daki bir marketinde yaşandı.

Olay sırasında 59 yaşında olan Walker'ın kazadan önce haftada 3 kez basketboloynadığı, şimdi ise yürüteçle yürümek zorunda kaldığı belirtildi.

Walmart karpuz reyonunun ülke genelinde kullanıldığını ve yaralanmanın müşterinin kendi dikkatsizliği nedeniyle yaşandığını savunuyor.

Jürinin cezasını 'aşırı' bulduklarını belirten Walmart sözcüsü, kararı temyize götüreceklerini açıkladı.

Walker'ın avukatı Charlie Gower ise 'Walmart'ın kazayı umursamadığını' söyleyerek kararın adil olduğunu savundu. Gower "Birinin ayağının sıkışmaması için tahta paletin üstünü kapatmaları gerekiyordu ve yapmadılar" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327