Katar Emir'inden Erdoğan'a sürpriz hareket

Katar'da bir dizi temaslarda bulunan ve açılışa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dönüş için gittiği havalimanına Katar Emiri Şeyh Temim kendi makam aracıyla bıraktı.

Katar Emir'inden Erdoğan'a sürpriz hareket

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'ın başkenti Doha'da yapılacak Türk çarşısının temelini Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile birlikte attı. Törenin ardından Şeyh Temim, makam aracının şoför koltuğuna geçerek kendi kullandığı araçla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Doha Hamad Uluslararası Havalimanı'na götürdü.

ORTAK ÇARŞI

Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Doha'da, temaslarının ardından Türk ve Katar firmalarının ortaklığında yapılacak Türk çarşısının inşaat alanına geçti.

İLK HARCI ATTILAR

Burada Katar Emiri Şeyh Temim tarafından karşılanan Erdoğan, hazırlanan çadırda çarşıya ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Çarşının maketleri üzerinde incelemede bulunan Erdoğan ve Şeyh Temim, daha sonra inşaat alanında taş sütunlardan oluşturulmuş bir bölüme ilk harcı dökerek, mermer bir kaideyi birlikte yerleştirdiler.

MAKAM ARACINI KATAR EMİRİ KULLANDI

Temel atma töreninin ardından Katar Emiri Şeyh Temim, makam aracının şoför koltuğuna geçerek kendi kullandığı araçla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Doha Hamad Uluslararası Havalimanı'na götürdü. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2014, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327