Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'a hakaret etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için "Milletin anasını belleyenlerin adayı." ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'a hakaret etti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'a geldi. Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çok sert mesajlar verdi.

"MİLLETİN ANASINI BELLEYENLERİN ADAYI"

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Erdoğan bu desteği niye istiyor? Dünya kadar parası var. Sıfırlayamadığı dolarları var, milletin anasını belleyen işadamları var. Milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları;

O KOLTUK ONA DEĞİL, BİLAL ERDOĞAN'A AİT


"Bilal Erdoğan denen kişi değil Bilal Erdoğan bizzat kendisi. MEB bürokratlarını toplamış, milli eğitim politikasını anlatıyor. MEB Bakanı’nın oturduğu koltuk ona değil Bilal Erdoğan’a ait. Hükümetin bir görünen bir de görünmeyen politikası var. Görünmeyen yüzünü kamuoyuna açıkladık. Gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmış bir kişi ülkenin milli eğitim politikasını belirliyor. Bizim için acı olan konu da budur.

ERDOĞAN YARGI ÖNÜNE ÇIKMALI

Ben Türkiye’de yaşıyorum. Bir paralel devlet varsa bir numaralı sorumlusu ülkeyi yöneten kişidir. Her seçim öncesi ne hikmetse bu operasyonlar yapılıyor. Bir paralel devlet varsa önce Erdoğan yargı önüne çıkmalı. Defalarca uyarıldı. Her defasında Hüseyin Çelik "Paralel devlet söylemine kargalar bile güler" dedi. Sen aldığın rüşvetin hesabını vereceksin Recep Tayyip Erdoğan. Nereye giderse gitsin hesabını soracağız. O sanıyor ki belli seçimlere gireceğim bunlar unutturacağım. Kaçamazsın.

DÜNYA KADAR PARASI VAR


Erdoğan bu desteği niye istiyor? Dünya kadar parası var. Sıfırlayamadığı dolarları var, milletin anasını belleyen işadamları var. Milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım. Yazmamışlar afişe sığmadığı için herhalde. Haram lokma yiyeceksin, rüşvet alacaksın ve milletin adayıyım diyeceksin."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327