Kılıçdaroğlu:Bir ideal, huzur ve adalet için yürüyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Zulmün yanında değil, mazlumun yanında olmak bizim temel felsefemiz, görüşümüz. Mazlumun yanında olmak, haksıza karşı durmak, haklıyı savunmak, bizim temel görevimizdir. Bir ideal, huzur ve adalet için yürüyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu:Bir ideal, huzur ve adalet için yürüyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun  tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşünün 19. gününe  Kocaeli Eşme Çobanlar mevkisinden başladı. Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 19. gününün hayırlı olmasını diledi. Kılıçdaroğlu, bir ideal için yola çıktığını anlatarak, "Herkesin huzur  içinde yaşaması, teröre karşı, terörü lanetlemek, terörden mağdur olan aileler,  15 Temmuz şehit ve gazileri ile tüm şehit yakınları için yürüyoruz. Terör  saldırısı sonucu hayatını kaybeden 2 AK Partili yöneticinin ailelerine başsağlığı  dileklerimizi iletip, kendilerine Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu.

 Zulmün karşısında olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam  etti:  "Zulüm ile abad olunmaz. Zulmün karşısındayız. Zulmün yanında değil,  mazlumun yanında olmak bizim temel felsefemiz, görüşümüz. Mazlumun yanında olmak,  haksıza karşı durmak, haklıyı savunmak, bizim temel görevimizdir. Bu yürüyüşümüzü  yapmamızın da temel nedeni, haksızlıkların artık Türkiye'de çuvala sığmayacak  boyutlara ulaşmasıdır. Bir düzen düşünün, suçlayan kişi kendileri. Yargılayan  kişi yine kendileri. Mahkum eden kişi de kendileri. Yani, suçlamayı yapan,  yargılayan ve mahkum eden aynı kişi ve buna adalet deniyor. Bu, adalet değildir.  Böyle bir adalet olmaz. Eğer yargıcın önünde, giydiği cübbenin önünde ilik ve  düğme yoksa, her türlü baskıya direndiği içindir. Adalet konusunda söz verdiği  içindir. Adaletli davranacağı içindir. Bu nedenle adalet yürüyüşümüze aynı  kararlılıkla devam ediyoruz."

CHP'nin Parti Meclisi toplantısı da yürüyüş güzergahında çadırdı yapıldı.

PROVOKASYON İDDİALARI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'a yaklaşırken  provakasyon olacağı yönünde bir takım duyumlar aldıkları ifade ederek, yürüyüşe  katılanlardan, böyle bir şey olması durumunda sadece alkışla karşılık vermelerini  istedi. Zor bir yürüyüş yaptıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, "Küfürler edildi,  taşlar atıldı, gübreler döküldü. Ne yaparlarsa yapsınlar. Çünkü biz bir ideal,  dava, huzur, adalet için yürüyoruz. Dolayısıyla bize taş da atılsa onu gül kabul  edin. Bize küfür de edilse onu iyi bir söz olarak kabul edin. Ne söylenirse  söylensin, hep beraber idealimiz, Türkiye, çocuklarımız, geleceğimiz ve adalet  için yürüyeceğiz." ifadelerini kullandı.  Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle yürüyüşe  başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326