Kıyamet gibi patlama uzaydan görüntülendi

Çin'de yaşanan en az 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi.

Kıyamet gibi patlama uzaydan görüntülendi
Çin'in Tiancin kentinde Çarşamba gecesi meydana gelen ve en az 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi.Japon Meteoroloji Dairesi'nin yayımladığı uydu görüntülerinde Tiancin üzerinde bir duman tabakası görülüyor.Patlama öncesi çekilen uydu fotoğrafıLimandaki sanayi bölgesinde bir depoda meydana gelen patlamalarda, yaralılardan 71'inin durumumun ağır olduğu açıklandı.700 ton siyanür

Patlamalarda, çok sayıda bina, konteyner ve binlerce otomobil hasar gördü.Patlamaların sebebi henüz biliniyor. Aynı şekilde, kimyasal sızıntı olup olmadığı da belli değil.Çin ordusu bölgeye 200'den fazla kimyasal madde uzmanı gönderdi.

3 bin 500'den fazla kişi geceyi barınaklarda geçirdi.
Şinhua'ya göre bu uzmanlar öncelikli olarak bölgede havanın zehirli madde içerip içermediğini belirleyecek.Kurtarma ekipleri koruyucu giysi giymeleri talimatı verildi.

Patlamanın meydana geldiği depoda, sodyum siyanür ve toluen diizosiyanat gibi zehirli kimyasal maddeler olduğu belirtiliyor.

Çin Komünist Partisi'nin yayın organı People's Daily kurtarma ekiplerinin 700 ton sodyum siyanürü bölgeden çıkarmaya çalıştığını duyurdu. 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327