Kutsal topraklarda "lüks hac" çılgınlığı

7 yıldızlı konaklama içeren lüks hac programında Türkiye’den giden hacı adaylarına doktorundan rehberine 50 kişilik ekip hizmet verirken, 2 bin euro farkla Kabe manzaralı odalarda konaklama fırsatı bulabilecekler.

Kutsal topraklarda

Milliyet Gazetesi'nden Eylem Türk'ün haberine göre bir turizm şirketi, 5-7 yıldızlı Hac ve Umre turlarına başladı. 29 Eylül’de başlayacak ve 12 gece 13 gün sürecek programda 7 yıldızlı ve 5 yıldızlı konaklama seçenekleri mevcut.

Bu özel turda, 24 saat hizmet veren nöbetçi, özel doktor, hoca ve duahan bulunuyor. Her 5 hacı adayına 1 görevli düşüyor. Gerekli izinleri alındığı taktirde de şeytan taşlama alanına, belli noktaya kadar özel araç veya helikopterle gitme imkanı sunuluyor. Arafat’ta içinde açık büfe olan lüks çadırda hizmet veriliyor. Deluxe olarak nitelendirilen bu hac organizasyonunun fiyatı ise kişi başına 23 bin euro.

2 BİN EURO FARKLA KABE MANZARASI

Program kapsamında Raffles otelde kalmak isteyenlerin faturası 28 bin euro’ya çıkıyor. Kabe gören odada kalmak isteyenler 2 bin euro daha ödemek durumunda.

Hac öncesinde katılımcılara özel bir tatbikat yaptırdıklarını söyleyen turizm şirketinin bir yetkilisi, “Hac ibadeti öncesi hacı adayları için seminerler düzenliyoruz. Bu tatbikatta misafirlerimize A’dan Z’ye her yönüyle haccı anlatıyoruz. Organizasyonun detaylarını görsel materyallerle net bir şekilde izah ediyoruz. Sanal olarak Kabe’yi tanıtıyoruz. Doktorumuz ve dini ekibimiz misafirlere her konuda ayrıntılı bilgi aktarıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327