Mahçupyan: Benim adayım Erdoğan

Zaman’dan ayrıldıktan Sabah Daily ile anlaşan Etyen Mahçupyan, Cumhurbaşkalığı seçimlerinde Erdoğan’a oy vereceğini söylerken 25 Aralık yolsuzluk operasyonu için de dikkat çeken bir yorumda bulundu.

Mahçupyan: Benim adayım Erdoğan

 CNN Türk'te yayınlanan Enver Aysever'in hazırlayıp sunduğu Aykırı Sorular programına konuk olan Etyen Mahçupyan 17 Aralık operasyonunun yolsuzluk operasyonu olduğu söyledi. Mahçupyan 25 Aralık soruşturması için ise tıpkı Ergenekon davasında olduğu gibi bir terör örgütü üretimi var şeklinde konuştu.

 
Kısa bir süre önce Zaman gazetesi ile yollarını ayıran Etyen Mahçupyan şunları söyledi, "17 Aralık'ın 1.dosyası için yolsuzluk olduğuna dair bir kanaatim var. 25 Aralık'ın sunulma biçimi ve dizayn edilme biçimi başka bir amaç olduğunu gösteriyor. Orada bir terör örgütü üretimi var. Bu terör örgütü üretimi son 10 yılda yapılmış olan başka davalarda kullanılan strateji çok benziyor"
 
Enver Aysever'in, "Hangi davalar" sorusuna ise, "Ergenekon davaları ve casusluk davaları" yanıtı verdi.
 
Öte yandan Etyen Mahçupyan, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olacağını düşündüğünü ifade ederek, "Oy vereceğim" dedi.
 
Enver Aysever'in, "Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olacağını düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Elbette" diye yanıt veren Mahçupyan, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması durumunda seçimi ilk turda kazanacağına inandığını söyledi. Aysever'in, "Sizin adayınız Erdoğan mı? Erdoğan'a oy verecek misiniz?" sorusuna ise, "Evet benim adayım da Erdoğan, oy vereceğim" dedi.
 
ALEVİLER EN SAHİPSİZİ
Gayrı müslimlerin son yıllarda kendilerini daha güvende hiissettiğini söyleyen Mahçupyan, "Şu anda en sahippsiz kesim Aleviler"  dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327