banner333

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den çok sert Atatürk çıkışı

Terörle mücadeleye vurgu yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, " En son terörist teslim oluncaya kadar mücadeleden geri dönüş yoktur. Hainler yaptıklarına pişman edilecek"dedi.Son günlerde Atatürk'e olan ilgiden memnun olduğunu dile getiren Bahçeli, "Atatürk kimsenin tekelinde değildir. Hele hele FETÖ'nün PKK'nın yörüngesine giren CHP'nin Atatürk'ün adını anmaya yüzü kalmadı"diye konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den çok sert Atatürk çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. İran ve Irak'ı vuran depreme vurgu yapıp Türkiye'ye uyarı yapan Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

911 kilometre uzunluğunda sınırımız olan Suriye, 350 kilometre sınırımız olan Irak ihmal edilemeyecek boyuttaki 2 ülkedir. Doğası gereği, Irak, Suriye ve İran'daki her hadisenin ülkemize yansımaları olmaktadır. Sınırlarımızın diğer yakasında yaşanan doğal afetlerden bile Türkiye az ya da çok etkilenmektedir. Tablo vahim, yıkım ileri boyuttadır. Komşuluk hukukunun gereği ne ise o yapılmalıdır. Türkiye hazır olduğunu samimiyetle dile getirmiş, enkazın kaldırılması ile ilgili duyarlılığını göstermiştir. 

İstanbul'da yaşanacak muhtemel büyük depremle ilgili uyarıcı ifadeler uzun süredir gündemdedir. Depremle yaşamasını öğrenmek zorundayız. Feci akıbetleri bugünden yorumlayıp mutlaka önlem almak mecburiyetindeyiz. Deprem değil, tedbirsizlik ölümlere yol açmaktadır. İmar çalışmaları, kentlerin yeniden inşası konularında da özen gösterilmesi tartışmasız önemdedir. Irak'ın kuzeyindeki depremden şiddetli yıkım ve can kayıplarından dolayı son derece üzgünüz. Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. 

'KAYBETMEYE MAHKUM OLACAKLAR'

Türkiye'nin sırtını yere getirmek için zemin yoklayan pek çok husumet odağı vardır. Kaostan nemalanan, krizden çıkar sağlayan karanlık çevreler ülkemizin bekasını sakatlamak maksadı ile pusudadır. Bunların değirmenine su taşıyan, 5. kol faaliyeti ile değirmenine su taşıyan mihraklar ortaya çıkmıştır. Bölücüler arkasına baka baka yaşamakta, rahat nefes alamamakta, kimisi kafese, kimisi kodese girmekten kurtulamamaktadır. Terörle mücadele korkusuzca, kararlı bir şekilde hainleri hedef almaktadır. TSK, sınır ötesi ve vatan topraklarında teröristlere göz açtırmamaktadır. En son terörist teslim alınıncaya, en son kanlı silah kırılıncaya kadar mücadeleden geri dönüş yoktur ve tüm yollar kapalıdır. İnanıyorum ki hainler döktükleri tertemiz şehit kanlarında boğulacaklardır. Bekamıza silah doğrultan, kardeşlik bağlarımıza hançer saplamayı aklından geçiren kim varsa yaktıkları nifak ateşinde yanıp kül olacaklardır. Toprak ve insan bütünlüğümüze suikasta yeltenen kim olursa olsun kaybetmeye mahkumdur. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327