Muhalefet çatıya destek istedi

Muhalefetin çatı adaya destek arayışları bugün de devam etti. Kılıçdaroğlu DYP’den, Bahçeli de DSP’den destek istedi.

Muhalefet çatıya destek istedi

Çatı adaya destek arayışı turları kapsamında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz’le görüştü. Görüşme sonunda açıklama yapan Özaçıkgöz, çatı adaya destek vereceklerini duyurdu. Özaçıkgöz, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aranan kan olduğunu söyleyerek, “Türkiye’nin içinde geçmekte olduğu dönemin ne kadar hassasiyet içinde olduğunu ifade etmeme herhalde gerek yok. Tarih boyunca hiç böyle çalkantılı ve ereye gittiği belli olmayan bir dönem, yaşamamıştık. Önümüzde Türkiye’nin kendi meselesine sahip çıkacak, kendi demokratik rejimini yeniden tesis edecek kilometre taşlarından bir tanesi de 10 Ağustos ve ya 25 Ağustosta olacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleridir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını hem bir nezaket ziyareti hem de bu seçim kampanyasında Doğru Yol Partisi’nin elinden gelen her şeyi partiler üstü adayımızı destekleme konusunda yardımcı olacağımız, bütün Türkiye dolaşacağımızı ve Doğru Yol Partisi’nin sesini duymak isteyen Türkiye’de bu sese kulak kabartacak milyonlar olduğunu ifade ettik. Güzel bir görüşme oldu. Görüşmelerimiz ve çalışmalarımız daha sıkı şekilde devam edecektir. Doğru Yol Partisi, Cumhurbaşkanı adayını bulmuştur. Aranan kan bulunmuştur” şeklinde konuştu.

“HIZLANDIRACAĞIZ”

Bahçeli ise, DSP lideri Masum Türker’den beklediği cevabı alamadı. Türker, Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek konusunda, "Cumhurbaşkanı adayı ismi konusunda desteğimizi belirtmemiştik. Sayın Genel Başkan bu işi hızlandırmamız gerektiği konusunda ricaları oldu. Biz arkadaşlarımızla değerlendirip kendilerine ileteceğiz" ifadelerini kullandı.

Türker, Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’na itirazlarının olduğunun hatırlatılması üzerine, "Biz şahıs olarak etmedik. Konuştuklarımızı kucaklama sürecini tamamlamadığını söyledik" dedi.

Bir gazetecinin, İdris Naim Şahin’in paralel yapıyı bitirme ile ilgili olarak soru önergesi verdiğini hatırlatması üzerine Bahçeli ve Türker, teklifi incelemediklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327