banner333

Musul Valisi'nden IŞİD açıklaması

Musul Valisi, Bloomberg HT'ye canlı bağlantı yaparak IŞİD'in Musul'daki Türk konsolosluğunu doğruladı. Vali ayrıca "Irak ordusu kaçtı" dedi.

Musul Valisi'nden IŞİD açıklaması

 Musul'u kontrol altına alan IŞİD, Türk konsolosluğunu işgal ederek içeride bulunan 40 özel harekatçı ile birlikte diplomatları da rehin aldı. 


MUSUL VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Musul Valisi Esil Nuceyfi, son gelişmeler üzerine Bloomberg HT'ye bir açıklama yaptı. Nuceyfi şunları kaydetti:

Türkiye'nin desteğini bekliyorum. Belki askeri bir destek değil ama Türk desteğine birçok alanda ihtiyacımız var. Bu sadece Musul veya Irak'ın sorunu değil. Bu insanlar Irak ve Suriye arasından geliyorlar. Aynı zamanda bütün bölgelere girmeye da hazırlar. Musul'da sadece Türk konsolosluğuna saldırı yapıldı. Türkiye'nin Musul için ne kadar önemli bir şehir olduğu biliniyor. Musul Irak'tan Türkiye'ye geçiş kapısı. Musul'daki yetkililerle görüştük. Bize yardım etmeye çalıştılar. Türklerle temasta olanlar da bunun olumsuz bir etkisi olacağını biliyorlardır. Bu yüzden rehineleri kaçıranlara yardım edilmeyecektir Musul'da. Musul'daki medya ile konuşmaya çalışıyoruz.

IRAK ORDUSU HER ŞEYİ BIRAKTI GİTTİ

Irak Ordusu araçlarını, ekipmanlarını  ve üniformalarını IŞİD'e bırakarak kenti terk etti. Ordu her şeyini bırakarak çekti gitti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327