NATO Genel Sekreteri Gaziantep'te

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gaziantep’te ABD Patriot Birliği'nde görev yapan askerlerle bir araya geldi. Askerlerle tek tek tokalaşan Stoltenberg, NATO'da görev yapan bütün askerlerin büyük bir sorumluluk taşıdığını ifade etti.

NATO Genel Sekreteri Gaziantep'te

5. Zırhlı Tugay Komutanlığı içinde 2 yıl önce kurulan ABD Patriot Birliği NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i ağırladı. Öğle saatlerinde buradaki askeri birliğe gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, birliğin rütbeli subaylarından bölge ile ilgili bilgiler alarak savunma sistemini inceledi. Verilen Brifingin ardından NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, daha sonra Patriot bataryalarının başında bulunan askerleri yerinde ziyaret etti. Burada askerlerle sohbet eden Sekreter Stoltenberg bütün askerlerle tek tek tokalaştı.

Daha sonra askerlere hitaben konuşan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye topraklarında NATO adına görev yapan her askerin büyük bir sorumluluk taşıdığını ve bundan dolayı bütün askerlere teşekkür etti. Suriye’den gelecek olası bir tehdide karşı Patriot bataryalarının bölgeye yerleştirildiği ve NATO olarak Türkiye topraklarını korumaktan büyük bir onur duyduklarını söyledi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg buradaki incelemelerinin ardından buradan ayrıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327