banner333

NATO: Rehineleri derhal serbest bırakın

IŞİD tarafından Musul'da rehin alınan Türk Konsolosluğu yetkilileri ile ilgili açıklama yapan Rasmussen "Derhal serbest bırakılmalılar" dedi.

 NATO: Rehineleri derhal serbest bırakın
 NATO Genel Sekreteri Andres Fogh Rasmussen, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü tarafından düzenlenen baskınla ilgili, "Koşulsuz bir şekilde ve hemen rehineler serbest bırakılmalı." çağrısında bulundu.

"IRAK'TAKİ ŞİDDETİ DE, REHİN ALMA OLAYLARINI DA KINIYORUM"

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Margallo ile düzenlediği ortak basın toplantısında soruları cevaplayan Rasmussen, "İlk olarak Irak'taki şiddeti kınıyorum. Kararlı bir şekilde, rehin alma olaylarını da kınıyorum. NATO olarak, rehin alınanların ailelerinin, yakınlarının yanındayız. En kısa zamanda serbest bırakılmalarını istiyoruz. Bu tip bir suçun haklılığını savunacak hiçbir şey olamaz" dedi.

OLASI MÜDAHALEYE NATO DESTEK VERECEK Mİ?

Türkiye'nin çağrısıyla NATO'nun acil toplantı yaptığını hatırlatan Rasmussen, "Türkiye'nin Musul'a olası bir askeri müdahalesine NATO destek verir mi?" sorusuna, "Türk yönetimi, olanlar hakkında bize bilgi verdi. Gerçekten sadece bir bilgilendirme toplantısıydı. Ben, NATO'nun Irak'ta bir rolü olduğunu düşünmüyorum ama olanları çok yakından izliyoruz. Şiddetin sonuçlanması için her yönden çalışıyoruz. Rehineler koşulsuz bir şekilde serbest bırakılmalı" cevabını verdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327