Öğretmenlere aşılama başladı! Bakan Selçuk'tan ilk açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere aşılamanın başladığını belirterek, 'Öğretmenlerimizle beraberiz. Öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu olduk' açıklamasında bulundu.

Öğretmenlere aşılama başladı! Bakan Selçuk'tan ilk açıklama

Koronavirüs aşısı olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlerimizle beraberiz. Öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu olduk." dedi ve öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini bildirdi.

Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

Daha sonraki süreçte öğretmenlerimiz sağlık kuruluşlarında aşılarının yapılması söz konusu olacak. Aşı tedavi süreciyle ilgili Sağlık Bakanlığı planlamayı yapıyor. Biz listesini iletmiştik.

Tüm vatandaşlarımız gibi kıs mesaj göndererek bilgi alabilirler. Yine randevu sistemi oluşturuluyor.

Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik.

Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabızda ya da 2023'e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327