Ölü sayısı 151! 3 günlük yas ilan edildi

Irak Başbakanı İbadi, 151 kişinin yaşamını yitirdiği Bağdat'taki bombalı saldırı sonrası, tüm illerdeki kontrol noktalarında bulunan patlayıcı tespit cihazlarının toplatılması ve bunlarla ilgili yolsuzlukların araştırılması talimatını verdi. saldırının ardından hükümet üç gün ulusal yas ilan etti.

Ölü sayısı 151! 3 günlük yas ilan edildi
Irak devlet televizyonunun verdiği haberde, "İbadi, Bağdat ve diğer illerde güvenliğin sağlanması için bazı talimatlar verdi. Bunların en önemlisi, Bağdat ve tüm illerdeki kontrol noktalarında bulunan elle taşınır patlayıcı tespit cihazlarının toplatılması. İbadi, bu cihazlarla ilgili yapılan yolsuzluklar ve ülkeye girmesini sağlayan tüm taraflara karşı inceleme talimatı da verdi." denildi.

İbadi, ayrıca kontrol noktalarında nöbet tutan güvenlik güçlerinin cep telefonu kullanmasına yasak getirdi ve Bağdat Operasyonlar Komutanlığını Bağdat'ın çevresininin güvenliğini hızlıca sağlamaya çağırdı.

Bağdat semalarında istihbarat keşif uçuşlarını artırılması için Ortak Operasyonlar Komutanlığına da talimat veren İbadi, Ortak Operasyonlar Komutanlığının ayırca Bağdat'ın güvenliğini sağlama görevini Bağdat Operasyonlar Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Güvenlik Müsteşarlığı ve Muhabarat Dairesi ile yürütmesini istedi.

İbadi, Bağdat'taki kontrol noktalarının düzenlenmesi planının da yeniden gözden geçirilmesi talimatı verdi.


Öte yandan Bağdat'ın merkezi Karrada'da meydana gelen saldırı sonrası yüzlerce kişi olay yerinde hükümet karşıtı gösteri düzenledi. Göstericiler, hayatını kaybedenler için mum yakarak dua etti. Yolsuzlukla mücadele için hükümete çağrıda bulunan göstericiler, olay yerine gelmek isteyen hiçbir devlet yetkilisini karşılamayacaklarını ifade etti.

Bağdat'ın merkezi Karrada'da meydana gelen bombalı saldırıda 151 kişinin öldüğü ve 185 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Bağdat'ın merkezi Karrada'da meydana gelen bombalı saldırıda 151 kişinin öldüğü ve 185 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Karrada bölgesindeki saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenirken, ülkede 3 gün ulusal yas ilan edilmişti. 
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327