Pembe İzler Derneği'nden Anneler Günü'ne özel mükemmel proje

Kanser artık erken teşhisle tedavi edilebilen bir hastalık. Bu hastalıkla savaşın en büyük destekçilerinden biri Pembe İzler Derneği, başlattıkları Pembe Rota projesi ile yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserleri için Türkiye'de binlerce kadının jinekolojik onkolojik muayenesini, ulturason ve smear testi taramasını yapmayı planlıyor.

Pembe İzler Derneği'nden Anneler Günü'ne özel mükemmel proje

Türkiye'de her yıl 5000 kadın rahim, 3000 kadın yumurtalık, 1500 kadın rahim ağzı kanserine yakalanıyor ve 40 yaşını geçen her kadının kansere karşı testlerini yaptırması gerekiyor.

Yanlış bilinen yaygın kanıların başında smear testinin rahim ve yumurtalık kanserlerini de teşhis ettiği geliyor.Oysa smear testi sadece rahim ağzı kanseri için erken teşhisi ve kontrolü sağlayan bir test türü. Yumurtalık ve rahim kanserleri için her kadının ultrason ve jinekolojik onkolojik muayene yaptırması gerekmekte.

Tüm bu tarama ve testlerin bir arada yapılmasını sağlayan Pembe Rota projesi 12-13 Mayıs tarihlerinde Korupark Avm'de kurulan Pembe İzler derneği standında, erken teşhis tanı ve tedavi sürecini başlatmak ve  Türkiye'de binlerce kadını kanserden korunma yolunda aydınlatmak için Bursalılarla buluşuyor. Konusunda uzman doktorların da hazır bulunacağı bu buluşmada siz de yapacağınız bağışlarla, sevdiklerinize veya ihtiyaç sahibi bir kadına sağlıklı bir yaşam hediye etme şansı bulabilirsiniz.

Pembe İzler derneği ve Pembe Rota için daha ayrıntılı bilgileri www.pembeizler.org adresinden takip edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327