PKK, Diyarbakır'dan sonra Van'da da yol kesti!

Van'ın Çatak İlçesi Övecek Köyü yakınlarında PKK yandaşları "KCK Asayiş" yazılı tabelayla yol kesip araçlarda kimlik kontrolü yaptı.

PKK, Diyarbakır'dan sonra Van'da da yol kesti!

 Diyarbakır-Bingöl karayolunda gerçekleştirilen yol kesme ve adam kaçırma gibi olaylarıyla ilgili gerilim sürerken benzer bir haber de Van'ın Çatak İlçesinden geldi. Çatak İlçesi Övecek Köyü yakınlarında PKK yandaşları yol kesip araçlarda kimlik kontrolü yaptı. İlçede bir kamyonet de askeri malzeme taşıdığı iddiasıyla göstericiler tarafından yakıldı.


KARAKOL İNŞAATI NÖBETİ
Çatak ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Övecek Köyü yakınlarına BDP tarafından kurulan çadırda bölgede karakol ve baraj inşaatı yapımına karşı nöbet tutma 4'üncü gününe girdi.

30 PKK'LI YOL KESTİ
Yaklaşık 150 kişi nöbetleşe olarak çadırda kalmaya devam ederken; çadıra yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Şeytan Deresi mevkinde Siirt'le de bağlantısı olan ve güzergahtaki 4 köye ulaşım sağlayan yol, yüzleri kapalı 30 kişilik bir PKK'lı grubu tarafından 3 ayrı noktada kesildi. PKK'lı grubun yolun kenarına "KCK Asayiş" yazılı tabelası koyması da dikkatlerden kaçmadı.

BARİKAT KURUP KİMLİK KONTROLÜ YAPTILAR
Taşlarla barikat kuran göstericiler, gelen her aracı durdurup, kimlik kontrolu yaptıktan sonra geçişlerine izin veriyor. Göstericiler, 15.00-19.00 saatleri arasında gelen araçların geçişine izin vermeyerek, sürücülerin bu süreyi BDP çadırında geçirmelerini istiyor.

GÖSTERİCİLER ARAÇ YAKTI
Bu arada, asker malzeme taşıdığı gerekçesi ile bir kamyonet de PKK yandaşlarınca ateşe verildi. Çatak İlçesi'nden Büyükağaç köyüne giden kamyonetin dün akşam saatlerinde molotof atılarak yakıldığı belirtildi. Araçta büyük maddi hasar meydana gelirken, sürücüsünün ise göstericeler tarafından serbest bırakıldığı kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327