Porsche'u yalının önünden çalındı

Demet Sabancı Çetindoğan'ın 800 bin TL değerindeki Porsche marka otomobili yalısının önünden çalındı.

Porsche'u yalının önünden çalındı
Sabancı ailesinden Demet Sabancı Çetindoğan'ın 800 bin TL değerindeki Porsche marka otomobili İstanbul Yeniköy'deki yalısının önünden çalındı. Şoförün inip kaputu açtığı sırada, kontak anahtarı üzerinde duran Porsche'yi çalan hırsız bir anda kayıplara karıştı.

Amerikan filmlerini aratmayan hırsızlık geçen hafta Yeniköy sahilinde yaşandı. İş hayatının renkli isimlerinden, Hacı Sabancı'nın kızı Demet Sabancı Çetindoğan, yoğun iş temposunun sonunda 34 TC 6399 plakalı porsche marka otomobili ile Yeniköy'deki 185 numaralı yalısına geldi. Otomobilin anahtarını şoföre teslim eden Çetindoğan, hızla yalıya girdi.

ANİDEN ARIZALANDI

Şoför Porsche'yi yalının garajına sokmak için sahilde seyretmeye başladı. Ancak yalıya tam 100 metre mesafede araç arızalandı. Şoförün araçtan inip kaputu açtığı sırada, siyah renkli Mercedes marka otomobilden inen bir kişi hızla Porsche'nin koltuğuna oturup yuvasında olan kontak anahtarını çevirerek kaçtı.

Hırsız, şoförün arkasından bağırmasına aldırış etmeden yaklaşık 800 bin TL değerindeki Porsche ile kayıplara karıştı. Bir haftadır aranmasına rağmen lüks otomobilden bir iz bulunamadı. Etraftaki tüm güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı.

Sabancı ailesinden, Hacı Sabancı'nın kızı Demet Sabancı Çetindoğan, eşi Cengiz Sabancı Çetindoğan'la birlikte 2000'de Demsa Grubu'nu kurarak tekstil ve hazır giyim sektörüne girdi. Dünyaca ünlü birçok markayı, Türk tüketicisine sundu. Türk Forbes'ın Türkiye'nin ilk 100 zengini listesinde 50'nci sıraların başında olan Çetindoğan, 750 milyon dolara yakın bir servetin sahibi. ZTV ve Fashion TV ile medyaya da giren çift, emlakçılıktan kök hücre araştırmalarına kadar çok geniş bir yelpazede çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327