Rehineler serbest kalabilir

Köşk'te yapılan zirve sonrası IŞİD ile temas kurulurken kaçırılan 49 kişinin serbest kalabileceği ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Rehineler serbest kalabilir
IŞİD'in Musul Başkonsolosluğu'na baskın düzenleyerek rehin aldığı 49 Türk personelin serbest bırakılması yolunda Türkiye'nin çabaları önemli bir aşamaya geldi. Zirveden sonra IŞİD ile temasa geçilirken rehinelerin sağlık durumunun iyi olduğu ver serbest kalabileceği öğrenildi.

ASKERİ SEÇENEK MASADA DEĞİL

Al Jazeera'nin hükümet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, IŞİD'in alıkoyduğu konsolosluk personelinin serbest bırakılması için askeri seçenek şu an kesinlikle masada değil.

SERBEST KALMA İHTİMALLERİ VAR

Personel ve ailelerin salıverilmesi için aracılar vasıtasıyla örgütle temas kuruldu ve diyalog devam ediyor. Personelin salınma ihtimali var.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Konsolosluk personeli için fidye istenmediğini belirten kaynaklar, 49 kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

ÇANKAYA ZİRVESİ

Devletin zirvesi akşam saatlerinde Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi. Zirveye Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.

DİKKAT ÇEKEN HARİTA

Zirvenin ardından Çankaya Köşk'ünden paylaşılan fotoğrafta, masa üzerindeki harita ve dosyaların, belli olmaması için buzlandığı dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 07:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327