Silivri Cezaevi'nde hangi partiye, kaç oy çıktı? İşte sonuçlar!

Cezaevlerinde kullanılan oyların da kesin sonuçları geldi. FETÖ'cü mahkumların yoğunlukta olduğu Silivri Cezaevinde en çok oyun HDP'ye çıkması dikkat çekti.

Silivri Cezaevi'nde hangi partiye, kaç oy çıktı? İşte sonuçlar!

Yoğunlukla FETÖ üyelerinin de kaldığı cezaevlerinde bulunan mahkumların oy kullandığı sandıklarda hemen hemen her aday ve partiye oy çıktı. Oransal olarak en çok oyu ise Muharrem İnce aldı. HDP ise cezaevlerinde Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldı. Büyük çoğunluğunu FETÖ'cü mahkumların oluşturduğu Silivri Cezaevi'nde HDP rekor kırdı.

SİLİVRİ'DE HDP'YE 4 BİN OY ÇIKTI

FETÖ tutuklularının da yer aldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesindeki cezaevlerinde de 4 bin 289 oyla en çok oyu alan cumhurbaşkanı adayı İnce oldu.

Silivri'deki L tipi kapalı cezaevlerinde bin 768 tutuklu Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 45 tutuklu ise Akşener'den yana tercih kullandı.

Karamollaoğlu 153, Perinçek ise 11 oy aldı. Demirtaş'ın oy sayısı ise bin 899 olarak belirlendi.

Silivri cezaevlerinde en çok oyu alan parti ise 4 bin 39 oyla HDP oldu. AK Parti 2 bin 356 ve CHP bin 738 oy alırken, MHP'ye de bin 442 oy verildi. İYİ Parti 793 tutuklu tarafından tercih edilirken, Saadet Partisi 398 oy aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki kütük
Zeki kütük - 8 ay Önce

Sonuç şunu ortaya koyuyorki Fetö=Akp

Muhti
Muhti - 8 ay Önce

Hani iyi parti fetönün partisiydi ne oldu kurdukları partiye oy vermedimi bu adamlar.

Selman Aydın
Selman Aydın - 8 ay Önce

En çok oyu Hdp mi yoksa CHP mi aldı anlayan varmı?

Hanife genc
Hanife genc - 8 ay Önce

Bu cehebe neden susmuyo

Kirman 28
Kirman 28 - 8 ay Önce

İyi partinin baraj sorunu olmadığını en salaklar dahi biliyordu. O yüzden silivri de yatan vatan hainlerinin hepsi oylarını baraj sorunu olan hdp ye attılar..

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327