banner333

Siyasi mesaj tacından etti

Tayland güzeli unvanından feragat etti Tayland güzellik kraliçesi Weluree Ditsayabut, sosyal medyada paylaştığı mesajların yoğun tepki çekmesi üzerine unvanından feragat ettiğini belirtti.

Siyasi mesaj tacından etti
Aylar süren siyasi çalkantının ardından ordunun yönetime el koyduğu Tayland'da gözler mayıs ayında güzellik kraliçesi seçilen aktris ve televizyon sunucusu Ditsayabut'un açıklamasına çevrildi.

Ditsayabut'un, ülkede siyasi krizin sürdüğü kasım ayında sosyal paylaşık sitesi Facebook'taki sayfasından bazı siyasi mesajlar paylaştığı bildirilmişti. Eski Başbakan Yinglak Şinavatra ve hükümetini destekleyen "kırmızı gömleklileri", "kirli" ve "monarşi karşıtı" olmakla suçladığı belirtilen Ditsayabut'un, bu kişilerin "idamını" istediğine ilişkin mesajlar yayımladığı da ifade edilmişti.

Geçen ay ülkesini 2014 Kainat Güzellik Yarışmasında temsil etmeye hak kazanan 22 yaşındaki Ditsayabut, basın toplantısı düzenleyerek, güzellik kraliçesi seçildiğinde çok mutlu olduğunu ancak sosyal medya aracılığıyla kendisine yöneltilen "acımasız" yorumların, ailesini çok üzdüğünü söyledi.

Eleştiler yüzünden ilk andaki mutluluklarının tamamen yok olduğunu belirten Ditsayabut, "Annem geceleri uyuyamadığında ben de uyuyamadım" dedi.

Siyasi içerikli mesajları için daha önce özür dileyen Ditsayabut, baskıların artması üzerine unvanından feragat ettiğini açıklarken, hangi yorumların kendisi ve ailesini incittiğine ilişkin bilgi vermedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327