SMS'e 12 ay hapis cezası!

Erzurum'da 37 yaşındaki bir adam arkadaşına gönderdiği tehdit içerek cep telefonu mesajı yüzünden 12 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SMS'e 12 ay hapis cezası!

Alacağı olan kişiye attığı tehdit içerikli SMS hayatını mahbetti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, Merkez Yakutiye İlçesinde oturan 37 yaşındaki Y.T. borçlu alacağı E.G.'yi cep telefonundan arayarak bir süre görüştü. Görüşmede karşılıklı bir birlerine küfür ederek hakarette bulunan Y.T.,"Benimle adam gibi konuş, kafana sıkarım" diyerek tehditte bulundu. Bu sözler üzerine E.G.'nin şikayetçi olması üzerine Erzurum Asliye Ceza Mahkemesi hakaret ve tehdit suçlarından 4 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Telefonda arkadaşı ile tartıştığını doğrulayan Y.T.,"O gün çok sinirlendiğim için ne söylediğimin farkında değilim. Sinirlerime hakim olamadım, mesaj gönderdim” dedi.Karar duruşmasında, Y.T. hakkında hakaret, “Onur, Şeref ve Saygınlığını rencide etmek” suçlarından 12 ay hapis cezasına çarptırdı.Mahkeme sanığa verilen 12 ay hapis cezasını ertelemedi. Yargıtay Ceza Dairesi'nin verilen kararı onaması durumunda Y.T. ceza evine girecek.


Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327