Suriyeli çocuklara yılbaşı sürprizi

İzmir'in Seferihisar ilçesinde, başlatılan kampanya ile yeni yıl öncesi toplanan eşya ve oyuncaklar, Suriyeli çocuklara ulaştırıldı.

Suriyeli çocuklara yılbaşı sürprizi

Seferihisar Belediyesi, yeni yılda ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli ailelerin çocuklarını unutmadı. “Yılbaşında sevinmek onların da hakkı değil mi?” sloganıyla bir kampanya başlatan belediye, onlarca kıyafet ve kışlık malzeme ve oyuncak topladı. Toplanan bu yardımlar ise miniklere ulaştırdı. Yapılan sürpriz karşısında şaşıran çocukların mutluluğu ise gözlerinden okundu.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, kampanya hakkında bilgi vererek, "Suriye'deki savaş nedeniyle evlerini, vatanlarını terk etmek zorunda kalmış ve kamplarda yer bulamamış, hayata tutunmak için bilmedikleri topraklara göçüp, buralara kadar gelmiş Suriyelilere, Seferihisarlılar olarak elimizi uzattık. Seferihisar’da yaşayanlar da kampanyamıza büyük destek verdi. Öncelikle herkese katkıları nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Kampanyamızı komşusu açken tok yatan olmamak, küçük bir çocuğun minicik ayaklarını ısıtmak, bir oyuncakla yüzünü güldürebilmek için yaptık. Dileriz ki 2016 yılı bütün bu yardımlara ihtiyaç duymadan topraklarına, yuvalarına kavuştukları bir yıl olsun" dedi.  

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327