TBMM'de yeni dönem başlıyor! Vekiller bugün yemin edecek

Milletvekillerinin yemin töreni için bugün saat 14.00'te toplanıyor. Yemin törenini, TBMM Geçici Başkanı olarak İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz yönetecek.

TBMM'de yeni dönem başlıyor! Vekiller bugün yemin edecek

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin TBMM, 27. yasama dönemi, 600 milletvekilinin yemin töreniyle bugün resmen başlayacak.

27. YASAMA DÖNEMİ BUGÜN RESMEN BAŞLAYACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 27. yasama dönemi, 600 milletvekilinin yemin töreniyle bugün resmen başlayacak. TBMM Genel Kurulu bugün saat 14.00'te açılacak. Oturumu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu nedeniyle İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz geçici başkan sıfatıyla yönetecek.

ERDOĞAN, YEMİN TÖRENİ İÇİN MECLİS'TE OLACAK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da yemin töreni için Meclis'te olacağı belirtildi. Erdoğan'ı TBMM'ye gelişinde mazeret bildirdiği için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerine en yaşlı ikinci üye sıfatıyla AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü karşılayacak.

YILMAZ, TBMM GEÇİCİ BAŞKANI OLACAK

Yılmaz, tören öncesinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman'dan görevi devralacak. Başkanlık mührünü de alacak olan Yılmaz, daha sonra TBMM Geçici Başkanı olarak Genel Kurul'u yönetecek. Köylü de Geçici Başkanvekili olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı Meclis'e gelişinde törenle karşılayıp uğurlayacak.

AK PARTİ'NİN GRUP BAKANI SEÇİLECEK

Yemin töreninden önce de AK Parti Meclis Grubu, Cumhurbaşkanı Erdoğanbaşkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını yapacak. Erdoğan'ın konuşma yapacağı toplantının basına kapalı bölümünde ise TBMM Başkan adayı için temayül yoklamasının yanı sıra AK Parti'nin grup başkanı ile başkanvekillikleri seçiminin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327