Tehlikeye aldırmıyorlar!

Manisa'daki onlarca çocuk, akıntıyla gelen ölüme ve olası çeşitli hastalıklara aldırış etmeden serinlemek için sulama kanalına giriyor. Tehlikeli durum karşısında duyarlı vatandaşlar, ailelere ve yetkililere önlem alması için çağrı yaptı.

Tehlikeye aldırmıyorlar!

Her yıl onlarca çocuğun akıntıya kapılarak yaşamını yitirdiği ya da çeşitli hastalıklara yakalandıkları sulama kanalları, 'Kanala girmek tehlikeli ve yasaktır' uyarısına rağmen dolup taşıyor. Manisa'da 40 dereceyi bulan sıcak havada serinlemek isteyen çocuklar, Yunusemre'nin Horozköy Semti Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki sulama kanalında serinlemeye çalışıyor. Adeta ölüme meydan okuyan çocukları gören duyarlı vatandaşlar; ailelerden ve yetkililerden önlem alınmasını istedi.

"HASTALIK KAPABİLİRLER"

Hastalıklara dikkati çeken Manisa Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, "Bu sular tahlil yapılmış temiz sular değil. Her türlü hastalığa neden olabilirler. Özellikle cilt hastalıkları ve idrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma oranları çok yüksek. Sulama kanallarında yüzen çocuklar üst solunum yolu hastalığı riskiyle de karşı karşıya kalırlar" dedi 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327