Türk avukattan Yunanistan'a suç duyurusu

Yunanistan savcılığına Türk avukat Orhan Kemal Cengiz suç duyurusunda bulundu.

Türk avukattan Yunanistan'a suç duyurusu
Türk avukat Orhan Kemal Cengiz, yasadışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan göçmenleri taşıyan bir şişme botun geçen hafta Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince vurularak patlatıldığı ve mültecilerin ölüme terk edildiği iddiasıyla ilgili, Yunanistan savcılığına suç duyurusunda bulundu.HÜRRİYET HABERİ ‘DELİL’

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’a da bir mektup yazan Cengiz, bu iddianın soruşturulması ve sorumlular hakkında işlem yapılması için talimat verilmesini istedi.
Başvurusuna, Hürriyet’te çıkan haberleri de ekleyen Cengiz, katliam girişiminin Türk karasularında işlendiğine dikkat çekerek, İzmir Savcılığı’nı da mültecilerin ifadesi alınarak, Yunan makamlarına dosya sunmaya çağırdı.

Cengiz, “Ortada bir katliam girişimi var. Çipras’ın araştırma talimatı vereceğini ve Yunanistan savcılığının da soruşturma açacağını umuyorum. Suçu işleyenler Yunan görevliler, suç yeri Türk karasuları. İki devletin de bu suçu soruşturması gerekiyor. Böyle bir gelişme bu tip olayların yaşanmaması için caydırıcı olur” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327